У міській раді не може бути стільки політики!

Март 29 10:26 2012

Останнім часом все частіше ставлю собі запитання: якими мотивами керуються виборці, обираючи свого представника у раду, неважливо якого рівня? Невже, для того, щоб стати корисним громаді, людина має належати виключно до конкретної партії, голосно кричати з трибуни нісенітниці, обіцяти захмарні перспективи та безпідставно звинувачувати інших?

Парадоксально, але складається враження, що саме так. Варто лише «одним оком» поглянути на перебіг будь-якої сесії Рівненської міської ради. Будь-яке питання, яким важливим для міста воно не було, можна «зарубати» одним лише рішенням фракції. А часом і роботу всієї сесії. Але ж, вибачте, міська рада – орган господарський, і політичні ігри і тим більше, інтриги, тут абсолютно не доречні! До того ж, простому рівнянину абсолютно байдуже, що про його земельну ділянку думають у столиці, його більше цікавить, чому через забаганку однієї чи кількох людей, він втрачає таке довгоочікуване погодження. Свого часу, саме через такі непорозуміння, зрештою і став позапартійним і позафракційним. І жодним чином про це не шкодую. Тепер маю звітувати за свої дії тільки перед рівнянами.

Чим керувався, балотуючись до міської ради? Для того, щоб наповнити своє життя громадським рухом, стати корисним. Переконаний, що якщо щось бажаєш зробити – зроби це сам. А робити, повірте, потрібно, ох, як багато! І все ж – політика ніколи не займала у моїх прагненнях якогось особливого місця, вона для мене існує лише як поняття. Як можна не голосувати за виділення коштів на будівництво якогось соціального закладу (наприклад), якщо маєш таке «Ц.У.» з партійного штабу? Це ж абсурд! Хоча, можна зрозуміти і позицію деяких моїх “фракційних” колег, які наступають на горло власної совісті, коли мова йде про виключення з партії чи фракції. Кожен обирає своє. І можливо все було більш-менш стабільно, аби політичні інтриги не дошкуляли життю міста в цілому. І я кажу не лише про простих мешканців обласного центру, але про працівників, наприклад, комунальних структур, позаяк житлово-комунальне господарство – тема невичерпна і болюча. Як директор ТзОВ «Санком-Рівне», знаю про що говорю.

Свого часу «Санком» створювався як альтернатива і конкурент «КАТП 1728». Місту це дало змогу зекономити значну частину бюджетних коштів, адже якісні європейські контейнери та автомобілі ТзОВ «Санком-Рівне» придбало за власні кошти.

Але те, що добре для одних, дуже погано для інших. Розуміючи, що будь-яка безпідставна заява може призвести до судового позову, політичні конкуренти вдаються до поширення образливих пліток та анонімних звинувачень. Ще більше дратує деякі політичні сили будівництво сучасного сміттєпереробного заводу, який, між іншим, будується без жодної копійки бюджетних грошей і, сподіваюсь, уже влітку зможе розпочати переробку першої партії сміття. Термін експлуатації полігону вичерпується вже в 2013 році, і Рівне могло отримати сміттєвий колапс подібно до того, як це відбувалося в Тернополі.
Я зачепив цю тему для того, аби проілюструвати одну річ: тільки-но хтось робить щось корисне і позитивне для громади – протилежні політичні сили аж піною сходять від заздрощів та злоби. Бо для всіх очевидно, що розмахування прапорами і мітинги великих рейтингових дивідендів не приносять. І якщо хтось робить очевидно корисні речі, тут же виникає бажання за всяку ціну цьому завадити.
І така ситуація майже у всіх господарських питаннях. Все це підсилюється ще й вказівками з Києва. Там партійні штаби уважно слідкують аби конкурентні політичні сили не зробили щось хороше і конструктивне і таким чином не здобули прихильність громадян міста.

Подекуди це переходить у повний абсурд. Адже нам, а не комусь у Києві, потрібно вдосконалювати господарство міста, розвивати його економіку наповнювати бюджет.

Тож, сьогодні можу впевнено заявити: як представник громади, я повністю відійшов від політичного життя, бо вважаю його не першочерговим для роботи депутата міської ради, а повністю присвятив себе справам громадським, для того, аби як найкраще пізнавати проблеми і турботи наших мешканців.

З повагою, депутат Рівненської міської ради Святослав ЄВТУШЕНКО

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.