Справа злочинної групи, що займалася фіктивним підприємництвом, направлена до суду

Март 29 14:52 2012

Прокуратура області затвердила обвинувальний висновок та скерувала до суду кримінальну справу за обвинуваченням групи осіб у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.205 та ст.27, ч.3 ст.212 Кримінального кодексу України (фіктивне підприємництво та сприяння в ухиленні від сплати податків), що спричинило велику матеріальну шкоду державі.

У ході досудового слідства, яке провели слідчі податкової міліції, обвинувачено трьох мешканців Рівненщини, які з корисливих мотивів, попередньо змовившись, придбали та перереєстрували на підставних осіб три фірми, котрі використали упродовж 2009-2011 років за винагороду для надання реальним суб’єктам підприємницької діяльності послуг з мінімізації податкових зобов’язань, що підлягають сплаті до бюджету. Задля цього шахраї проводили фіктивні операції з реалізації товарів і послуг, попередньо оформлюючи підроблену документацію, отримували за «псевдо послуги» гроші на банківські рахунки, які в подальшому знімали та розпоряджалися ними.

За час існування фіктивних підприємств до бюджету не надійшло податків на загальну суму 4,9 мільйона гривень.

Відповідно до закону, відповідальність за вказані злочини передбачена у виді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися підприємницькою діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.

Крім того, стосовно контрагентів, які скористалися послугами фіктивних підприємств, порушено правоохоронними органами кримінальні справи у Хмельницькій області.

Прес-служба прокуратури області

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.