Онуки теж мають право на спадщину

Март 29 10:15 2012

Шановна редакціє! У 2011 році помер мій дід, який жив у своїй хаті в селі, а в 2008 році помер мій батько. Залишилися я з сестрою та тітка Тамара, донька діда. Але тітка Тамара перестала з нами спілкуватися, не пускає нас на поріг дідової хати. Чи маємо ми із сестрою право на дідове майно?
Орися, студентка

За роз’ясненням редакція звернулася до державного нотарі¬уса Другої Рівненської державної нотаріальної контори Оксани Костюкової. Ось що вона розповіла:

– Онуки мають право спадкувати ту частку спадщини, яка належала б за законом їхньому батькові, якби він був живий на час смерті діда, але за умови відсутності заповіту, посвідченого від імені діда, на користь інших осіб. У вашому разі спадкоємцями першої черги є донька Тамара та обидві внучки. Дочка має право отримати 1/2 частку спадщини, а кожна внучка – по 1/4, тобто частку їхнього батька, якби він був живий на день смерті діда.

Важливим є термін звернення до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. Він становить шість місяців із дня смерті діда. Якщо заява не подана в цей термін, повнолітні онуки вважаються такими, що згідно з Цивільним кодексом України пропустили термін для прийняття спадщини після смерті діда, за винятком, якщо вони проживали разом із ним.

Нотаріусу потрібно подати документи, що підтверджують родинні стосунки з дідом (свідоцтва про народження батька та його смерть, свідоцтва про ваші народження, свідоцтва про одруження – у разі зміни прізвищ) або рішення суду про встановлення факту родинних стосунків.
Доходи, отримані онуками в результаті прийняття ними у спадщину коштів, нерухомого майна, немайнових прав, оподатковуються ставкою 5% об’єкта оподаткування. Щоправда, таке оподаткування не завжди виправдане. Але в будь-якому разі вам потрібно проконсультуватися з нотаріусом до шести місяців з часу смерті діда, маючи при собі свідоцтво про його смерть (ори¬гінал) і документ, що посвідчує вашу особу.

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.