З дров – на газ, а з газу – на дрова

Март 29 16:32 2012

У 40-50 роках навпроти нинішнього міськвиконкому, в дворі будинків на Соборній, 7 і 9, де нині футбольне поле, стояла 30-метрова парашутна вишка ДТСААФ. На ній молодь тренувалася в стрибках.

У вільний від стрибків час ми, хлопчаки, залазили по драбині вверх і оглядали панораму міста. Влітку зліва чудово було видно все аж до Квасилова через Басівкутське озеро. Прямо виднілися два красиві шпилі костелу (тепер – зал органної музики), направо – Шпанів, позаду – Бармаки і село Видумка (нині його немає). Це влітку. А восени і взимку… ледве виднілося озеро, два шпилі костелу губилися в смогу, Шпанова і Бармаків зовсім не було видно. Це був наслідок того, що соломою, дровами, торфовими брикетами і вугіллям топилися печі і грубки рівнян. Дим, кіптява і кисло-гірке повітря стояли внизу в центрі міста. Від такого повітря задихались астматики. Порятунок наставав тоді, коли місто продував наскрізний вітер.
А коли Рівне газифікували від газопроводу Дашава-Київ, воно стало чистим.

Нині через високу ціну на газ політики закликають повернутися до попередніх джерел опалення. Навіть котельні хочуть перевести на вугілля. Але це вже було! І в Рівному нині проживає не 40, а 240 тисяч населення. Скільки це буде кіптяви, бруду, окислів вугільної і сірчаної кислот! І газові котельні розташовані серед житлових масивів. Перевести їх із газу на вугілля практично неможливо. А де ж зберігати вугілля? Як його доставляти до млинів, де вугілля перетворюють на пил, змішують із водою і спеціальними форсунками вдувають у котли. Де зберігати попіл? На ці запитання відповісти непросто.
тже, треба ще порахувати, що людям буде дорожче – газ чи вугілля. І як ми будемо дихати у загазованому місті. Та й перехід на електрику неможливий через слабкі електромережі. Потрібно добре подумати, прорахувати, перш ніж повертатися до минулих джерел енергії. Щоб знову не наступити на ті самі граблі.

Вілен ДОЛЯ

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.