Журналіст проінспектував супермаркет разом з фахівцями

Март 29 16:57 2012

Супермаркет «Сільпо» у торговельній мережі нашого міста відкрив потужний потік супер- і гіпермаркетів. Він був перший, і довіра до нього в перші роки роботи була чи не найвищою. Проте нині інспекція із захисту прав споживачів у Рівненській області отримує все більше скарг на роботу колективу «Сільпо», особливо на культуру обслуговування та цінову політику магазину. Щоб переконатись у достовірності фактів порушень прав споживачів, пра¬цівники інспекції провели позапланову перевірку цього закладу. Разом із ними на ревізії побувала й наш кореспондент.

Усе побачене на прилавках магазину, спілкування з його працівниками, покупцями дало можливість змалювати справжню картину торгового дня супермаркету «Сільпо-29», що на вулиці Київській. Чотири фахівці інспекції з питань захисту прав споживачів у Рівненській області швидко зробили контрольну закупку різноманітних товарів і викликали на спілкування керівництво супермаркету.

Одні переважували товар, інші вишуковували продукцію, в якій закінчився термін зберігання, а керівник відділу Валентина Буняк працювала з документами.
Хочу зауважити, що в магазині була відмінна викладка всього товару. Перевіряючі помітили лише один дисонанс – біля якісних апельсинів стояв ящик явно непридатних для споживання овочів і фруктів. Але щойно почувши про перевірку, продавці миттю зреагували й прибрали цей ящик із торгового залу.

Весь час поруч із фахівцями інспекції був керуючий магазином Олександр Твердий. За іронією долі, це був його перший робочий день на посаді керуючого в цьому торговому закладі, й чоловік, як кажуть, відразу пройшов «бойове хрещення» перевіркою. Але потрібно віддати йому належне: керівник не тільки хвилювався, якщо отримував зауваження від перевіряючих, а й щиро прислухався до їхніх порад, бо зізнався, що разом із посадою отримав і щире прагнення поліпшити роботу супермаркету.

При переважуванні продукції, особливо копчених ковбас, перевіряючі відхилень у вазі не виявили. Але в реалізації знайшли продовольчі товари, на які не було документів, що засвідчують їхню якість та безпеку – посвідчення про якість. Це м’ясопродукти, хлібобулочні та кондитерські вироби власного виробництва, тверді сири, свіжоморожена риба в асортименті.

Наприклад, на хлібобулочних виробах власного виробництва «Сільпо» не зазначається час їх виходу з печі, що не дає можливості споживачам зорієнтуватися в терміні їхньої придатності. При маркуванні продукції власного виробництва порушуються вимоги статті 15 Закону України «Про захист прав споживачів» – подається недостовірна інформація для споживача про вагу продукції. Вага тортів власного виробництва фактично не збігається з вагою на етикетці, а інформація для споживача про плюс-мінус відсоток похибки у вазі не наводиться. На етикетках частково використовується російська мова. Тобто споживач до придбання продукції не має про неї необхідної доступної, достовірної та своєчасної інформації.

У ході контрольної перевірки правильності розрахунків із покупцями за реалізовані товари інспектори виявили факт обману споживачів. На свіжомороженій рибі пангасіус і телапії вагою по півкілограма вони зняли від 30 до 40 грамів льоду. Коли ж рибу повністю розморозити, то води буде ще більше.

А допустимі норми «кажуть», що на кілограмі риби може бути від двох до чотирьох відсотків води. Так що риба обходиться споживачеві в добру копійку.
Спеціалісти інспекції зробили зауваження керівництву магазину і з того приводу, що в реалізації виявили продукцію без дати виготовлення і терміну її придатності та без посилання на виробника. Вони також наголосили на неправильності ведення книги скарг і пропозицій. До речі, в ній дуже багато скарг на погану культуру обслуговування покупців, на що має звернути особливу увагу нове керівництво магазину.

Працівники інспекції відібрали для проведення лабораторних випробувань у ДП «Рівнестандартметрологія» зразки продукції: торти «Жіночі примхи» луцького і «Чорний ліс» власного виробництва, масло, тверді сири та інші продукти. Результати аналізів засвідчили, що обидва торти не відповідали вимогам нормативних документів за мікробіологічними показниками. А фасоване солодковершкове селянське масло, яке виготовлене на ПП «Енергосистема» з Хмельниччини, не відповідало вимогам нормативних документів за фізико-хімічними показниками. У ньому виявили занижений вміст жиру, а також жири рослинного походження, які не допускаються у виробництві масла. Тобто цей продукт виробником фальсифікований. Отож споживачі повинні остерігатися цих харчів, щоб не зашкодити здоров’ю.
Для супермаркету «Сільпо» виявлені пра¬цівниками інспекції недоліки вилились у штрафні санкції.

Валентина ПОГОНСЬКА

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.