Від сумнівів – до задоволення

Март 29 10:43 2012

Такий шлях пройшли мешканці будинку на вулиці Дундича, 9. Під час лютих морозів цієї зими вони відчули переваги щойно відремонтованої системи опалення.

Панельну дев’ятиповерхівку на вулиці О. Дундича, 9 будували як ЖБК «Орбіта» для працівників освіти та медичної галузі. Будинок здали в експлуатацію у 1980 році. Пізніше його перейменували на обслуговуючий кооператив, а в червні минулого року тут створили ОСББ «Орбіта Північ».

За порівняно короткий час його існування громада вже встигла відчути переваги такого об’єднання. Адже тутешні мешканці отримали можливість взяти участь у Муніципальній програмі врядування та сталого розвитку і з допомогою міста зробити капітальний ремонт системи опалення.
Про добробут будинку на Дундича, 9 його мешканці дбали й раніше, розуміючи, що тільки власне бажання і докладені зусилля допоможуть покращити їхнє життя в ньому. Люди самі зробили у дворі дитячий майданчик, відремонтували під’їзди та частково – покрівлю.

Утім, однією з найболючіших проблем залишалася система опалення. За тридцять два роки експлуатації труби поржавіли, повністю зносилася ізоляція теплопроводу, відтак тепло у ньому не зберігалося. А тільки-но воду подавали з більшим напором, труби, особливо у четвертому під’їзді, протікали. Справитися своїми силами з такою проблемою – завдання не з легких, але ж і залишати все так, як є, – не вихід.

До створення ОСББ багато мешканців ставилися з недовірою, вони не знали і не хотіли знати, що то таке. Це питання викликало сварки і непорозуміння, але завдяки міському голові Володимиру Хомку більшість вдалося переконати у тому, що все-таки краще бути в ОСББ.
– Я не знаю, як Володимирові Євгеновичу вдається впливати на людей, чи своїми переконаннями і судженнями, чи авторитетом, чи, може, якимось магнетизмом, але він нас переконав, що за справу треба братися, і після зустрічі з ним вирішили, що будемо створювати об’єднання, – розповідає голова правління ОСББ «Орбіта Північ» Раїса Чумак. – Сьогодні більшість мешканців будинку задоволені цим рішенням. Адже, взявши участь у Муніципальній програмі врядування і сталого розвитку, ми зробили капітальний ремонт системи опалення. Загальна сума проекту становить 136,508 тисячі гривень, з яких внесок громади – 27,3 тисячі гривень. На ці гроші ми замінили теплоізоляцію труб, крани, засувки, поставили нові збирачі. Звичайно, робота ще є. Наприклад, на десятому поверсі, який вважається технічним, маємо засклити віконечка. Але й переваги зробленого ми вже відчули, особливо під час сильних морозів, що були цієї зими. Відремонтована система успішно пройшла перевірку лютим холодом. За власні кошти мешканці нашого будинку придбали і встановили лічильник тепла та автоматизовану систему його економії. Тож тепер маємо комфортну температуру повітря у квартирах, ще й економимо гроші, коли на вулиці стає тепліше.

Найближчим часом мешканці будинку на вулиці Дундича, 9 планують відремонтувати покрівлю, ліфти, а також утеплити будинок. І знову подали свій проект на участь у програмі сталого розвитку.
– Звичайно, повністю утеплити за один раз увесь будинок не вдасться, але головне – почати цей процес. Адже утеплені стіни дозволять утримувати більше тепла всередині і тим самим зменшити витрати на опалення, – висловлює сподівання Раїса Чумак. – Допомогти в тому, щоб зробити будинок більш комфортним для життя могли б мешканці, якби відновили перемички, що колись були біля вікон у кожній квартирі. Свого часу люди їх повикидали, і через це тепло з верхніх поверхів не доходить до перших. Це питання кожен повинен вирішити сам для себе. Але якби все-таки люди погодилися відновити їх, ми б усі відчули переваги такого кроку.

За можливість покращити стан свого будинку завдяки участі у програмі сталого розвитку голова правління ОСББ «Північ» вдячна управлінню економіки міста.

– Хочеться подякувати Сергію Васильчуку, Миколі Киреї, Петру Вахнюку, які з розумінням ставилися до наших проблем і допомагали в їх вирішенні. Вони завжди привітно зустрічали і гарно приймали нас, що нині є великою рідкістю. Але досягнути того, що сьогодні маємом, нам вдалося перш за все завдяки самій громаді. Тому мені дуже приємно, що будь-яке починання підтримують і свідомі громадяни нашого будинку, і багато інших небайдужих людей, які завжди відгукуються на заклик про допомогу. Особливо хочеться відзначити старшу по четвертому під’їзду Галину Тищук, яка зуміла організувати там дружний колектив, який разом вирішує всі проблеми та підтримує одне одного. Працювали б так усі, то ми й горя не знали б, – стверджує Раїса Чумак.

Марина ФУРС

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.