Безпечна вода тече з кранів рівнян

Март 29 16:46 2012

Із нагоди Всесвітнього дня води, який у світі відзначають 22 березня, у Рівному в Національному університеті водного господарства та природокористування провели круглий стіл на тему «Вода та продовольча безпека». Науковці, чиновники і лікарі обговорювали питання взаємозв’язку води і продовольчої безпеки.
Щоб забезпечити нормальну життєдіяльність людини, їй пот¬рібні продукти харчування необ¬хідної кількості та якості. Серед них особливе місце посідає вода.

– Для питного водопостачання потрібно, аби вода в річках була першого класу якості. На жаль, вона відповідає лише третьому-п’ятому класу. До того ж у нашій країні існує проблема відсутності екологічних паспортів підприємств, річок. Якби ми їх зробили, а також провели екологічну оцінку води за гідрохімічними показниками, то такі заходи дозволили б підвищити якість води і зробити її більш безпечною для продовольства, – розповів директор Інституту водогосподарсько-екологічних проблем, професор, завкафедри водогосподарської екології НУВГП Анатолій Яцик.

Під час круглого столу науковці зазначили, що 70% питного водопостачання в Україні базується на поверхневих водах. Утім, з 2004 року Рівненщина – єдина область, яка подає питну воду тільки з підземних джерел.
– У нас немає ні краплі води, яка надходить із поверхневих джерел. З медичної, гігієнічної точки зору це позитивна тенденція, яку слід дотримуватися і берегти. Із 2008 року, на жаль, якість води погіршується. На це впливають і об’єктивні, і суб’єктивні причини. Якщо свердловини неглибокі, то на них негативно впливає антропогенний чинник. Крім того, так склалося історично, що у наших водах не вистачає йоду, фтору, але підвищений вміст природного заліза, – зазначив заступник головного лікаря обласної СЕС Ігор Гущук. – Одна із проблем децентралізованого водопостачання нашої області – за¬бруднення нітратами води з криниць. Особливо чутливі до них діти першого року життя. Нітрати, які потрапляють в організм, можуть спричинити кисневе голодування. І якщо вчасно не надати допомогу, то людина може померти. Відтак із позиції децентралізованого водопостачання це питання найбільш актуальне.

Зокрема, на засіданні круглого столу технічний директор Рівнеоблводоканалу Анатолій Чабан зазначив, що вода добувається із 40 свердловин, а її якість забезпечується чотирма насосними станціями.
– Ми контролюємо і перевіряємо всі скиди стоків, що потрап¬ляють у систему водовідведення. І можу сказати, що у нас немає підприємств, які скидали б тяжкі метали. Тому якість води, яку подаємо для мешканців міста, відповідає всім нормам, – підсумував Анатолій Чабан.

Марина ФУРС

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.