«Гамбіт» по-рівненськи: трагіфарс про Гамлета і мандрівних акторів

Март 29 14:54 2012

Рівненська академічна трупа зустріла Міжнародний день театру «Гамбітом» – прем’єрою трагіфарсу за п’єсою болгарського драматурга Недялко Йорданова «Убивство Гонзаго».

Режисер-постановник – Сергій Павлюк, відомий рівнянам за постановками «Сон літньої ночі», «Дуже проста історія» та «Калігула».

– «Гамбіт» – це нова, сподіваюся, смілива і сучасна інтерпретація Йорданова, – розповів Сергій Павлюк. – Тема шекспірівська, вічна. Проте відомо, що Шекспір теж запозичив образ Гамлета в одній із стародавніх легенд. Тому й ми дозволили собі експеримент, осучаснили матеріал, наскільки вважали за потрібне. Вийшов трагіфарс – такий собі гарячий «пиріжок», щедро приправлений гострим соусом. Сподіваюся, драматург не приїде й не позиватиметься на мене до суду. Ми бавимось, коли граємо. Так – цікавіше!

Хоча принц Гамлет у Йордановича не є ключовою фігурою, в рівненській версії його роль виконали відразу два актори – Станіслав Лозовський і Микита Кондратюк. Перший приміряв на себе ще й роль Гораціо, другий – Ката. Офелія – Катерина Юрковська – виходила на сцену в балетній «пачці» й подертій тільняшці, то в чоботах, то в пуантах. Таке лицедійство – до місця, вважає трупа, адже головні тут не персони королівської крові, а мандрівні актори, яких запросили до замку Ельсінор, аби вчинити переворот. Відповідно, сюжет вийшов майже український: він сплетений з інтриг, політичних ігор, змови владців та, звісно ж, кохання.

Смачних жартів, красивих пластичних номерів, які напередодні прем’єри обіцяв Сергій Павлюк, і справді вистачало. Здивував театр тіней, було весело і несподівано. Ремінісценції, технічні штуки – про все й не розповісти. За дві з половиною години зала встигла і наплакатися, й нареготатися, і насолодитися грою акторів. Ніхто навіть і не помітив, де закінчився кльовий фарс і почався катарсис.

Сергій СНІСАРЕНКО

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.