Радіозавод хочуть повернути державі

Март 28 14:33 2012

Існує ймовірність повернення контрольного пакетf акцій ВАТ «Рівненський радіотехнічний завод» у державну власність. Таку можливість не виключають у регіональному відділенні Фонду державного майна України в Рівненській області. Причиною називають невиконання умов інвестиційної угоди: відсутність належних інвестицій, скорочення виробництва і робочих місць. На самому ж підприємстві всі звинувачення відкидають.

Сьогодні на прес-конференції голова регіонального відділення ФДМУ в області Володимир Іванов розповів про деталі цієї справи. Зокрема повідомив про те, що після продажу державного пакета акцій (50%+1 акція, – прим.авт.) у 2007 році компанії «Енергоінвест», регіональне відділення ФДМУ ще три роки мало відстежувати ситуацію на підприємстві. Торік після підсумкової перевірки фахівці з’ясували, що інвестор не повністю виконує умови угоди. Зокрема, інвестування коштів здійснювалося не так, як передбачено, адже на підприємство постачалися обладнання та будівельні матеріали, проте немає відомостей, як вони застосовувалися. За час контролю скоротилася кількість працівників, а також зменшилася їхня середня зарплата. Була тенденція до скорочення виробничих показників. Тому в регіональному відділенні ФДМУ вирішили продовжити термін контролю за ситуацією на заводі. На підприємстві підтримати це рішення відмовилися.

– Натомість покупець звернувся до нас із проханням розблокувати пакет акцій. Це було зроблено ще в 2007 році за умовами договору купівлі-продажу, – уточнив Володимир Іванов. – Після судових розглядів акції залишаються заблокованими. Є невизначеність. Власник наразі не може розпоряджатись акціями. Ми плануємо звертатися до судів з метою розірвання угоди про продаж і повернення контрольного пакета акцій державі. Тим часом днями з’явилася інформація про скликання на 27 квітня зборів акціонерів ПАТ «Рівненський радіотехнічний завод». Серед питань – ліквідація цього товариства. Це теж суперечить умовам угоди. Якщо збори таки відбудуться, знову ж таки матимемо підстави позиватися до суду. Але сподіваємося, що зможемо порозумітися з власниками підприємства.

Керівник регіонального відділення не виключає можливості повторного продажу контрольного пакета акцій радіозаводу в разі повернення його в державну власність.

Тим часом представники власника підприємства стверджують, що відділення ФДМУ не має права втручатися в справи заводу, адже термін їхнього контролю завершився ще два роки тому.
– Вони вже два роки намагаються повернути контрольний пакет акцій, але всі суди програють, – прокоментував ситуацію, що склалася, директор ВАТ «Рівненський радіотехнічний завод» Юрій Бойко. – Всі умови ми виконали, тому суд і відмовив Фонду держмайна в продовженні терміну контролю за підприємством. Ми запустили збір моторолерів. Придбано комплектуючих на вісімдесят мільйонів. На виробництві задіяно 150 працівників, які щодня працюють.

Однак пан Бойко не заперечив існування планів з ліквідації ПАТ «РРТЗ»:
– Немає необхідності утримувати це підприємство. На його місці працюватиме компанія «Інтерекопласт», яка є засновником фірми «Енергоінвест» (власник контрольного пакета акцій ПАТу). Вона вже здійснює випуск продукції.

Як вирішиться цей конфлікт – покаже час. Може статися так, що долю підприємства вирішуватимуть у судах. Поки що ж завод працює, а регіональне відділення ФДМУ має ще кілька «проблемних справ» з іншими покупцями держмайна.

Наталія КОРКОШ

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.