Комунальників контролюватимуть домкоми

Март 28 09:49 2012

Додатковий контроль за роботою комунальників будуть здійснювати старші по будинках. Найближчим часом вони мають з’явитися в усіх багатоквартирних будинках. На останній сесії Рівнеради депутати затвердили положення про взаємодію цих людей із житлово-комунальними підприємствами.

Нововведення стосуватиметься лише будинків, що перебувають у комунальній власності міста. Старшого по будинку обиратимуть з-поміж себе самі мешканці на зборах, де має бути як мінімум 51% тих, хто проживає в будинку. Основне завдання старших – контроль за кількістю і якістю житлово-комунальних послуг, взаємодія з працівниками ЖКП, інформування громадян про тарифи, графіки надання послуг, контроль і вплив на своєчасну поточну оплату послуг тощо. Комунальники ж повинні будуть інформувати старшого про зміну тарифів, узгоджувати з ним роботи, які планують здійснювати в будинку, інформувати його про зміни в діяльності ЖКП, які можуть вплинути на мешканців, тощо.

– Старший по будинку не отримує ніяких додаткових повноважень чи можливостей контролю за діяльністю ЖКП. Він діє в межах та у спосіб, доступний для кожного окремого мешканця, – пояснив радник міського голови, співавтор положення, голова ГО «Рівненський центр «Соціальне партнерство» Сергій Пінчук. – Єдина його перевага – він наділений правом діяти від імені всього будинку, представляючи та захищаючи їхні інтереси у взаєминах із ЖКП. Старшого по будинку обиратимуть на рік і утримуватимуть самі мешканці. Вони сплачують у ЖКП за обслуговування будинку, а ЖКП зменшує вартість своїх послуг для старшого по будинку на 40-80 відсотків (залежно від розміру будинку). Це називається муніципальна пільга. Тобто ця людина не отримуватиме платні, а матиме лише певне заохочення.

У будинках до 100 квартир розмір пільги становитиме 40%, більше ніж 100 квартир – 80%. Така практика застосовується в Івано-франківську, Вінниці, Житомирі та інших містах.
Обговорюючи положення, депутати мали певні зауваження, зокрема щодо розміру пільги для старших по будинку та необхідності надання їм додаткових функцій. Приміром, контроль за якістю інших послуг (водо-, електропостачання та ін.)

Крім того, депутати говорили й про проблеми, що виникають у процесі втілення таких змін.
– Люди переважно підтримують нововведення, але головний недолік тут – поведінка майстрів із ЖКП, які дезінформують мешканців. Краще б вони взагалі не приходили, бо замість того щоб заохочувати, вони будоражать людей, – поділився враженнями депутат Анатолій Чугуєвець.

Про цей недолік керівники міста й комунальної галузі знають і намагаються виправити ситуацію.
– Не всі майстри мабуть правильно спілкуються з громадянами, але, на жаль, мені ніде взяти інших, – зауважив міський голова Рівного Володимир Хомко. – Тому я разом із своїми радниками проводжу збори в кожному жеку. Пояснюємо суть та необхідність нововведень. А вони незворотні.

Наталія КОРКОШ

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.