Як зробити дитину щасливою?

Март 22 09:54 2012

Усі батьки хочуть, щоб їхні діти добре навчалися в школі, були активними в суспільстві, але найголовніше – щасливими. Як це зробити? Над цією проблемою вони розмірковували спільно з учителями, вихователями, працівниками управління освіти на загальноміському форумі батьківської громадськості «Контрольна для дорослих. Як школа (садочок) може допомогти мені зробити дитину щасливою».

На форум зібралися батьки вихованців дошкільних закладів та учнів шкіл міста. Вони згрупувалися в чотири секції за віковою категорією своїх дітей. Уже під час дискусій активно висловлювали своє бачення проблем, які виникають у вихованні дошкільнят та учнів, і шукали спільні рішення. Свої пропозиції батьки сформували в окремі блоки, які після секційних засідань презентували перед усіма учасниками батьківського форуму.

Батьки визнали, що їхнім дітям не вистачає комфортного середовища, позитивного мікроклімату в навчальних закладах, індивідуального підходу до кожного учня, розвитку його інтелекту. Програмувати дитину на позитивний успіх потрібно з дитсадка. До успіху, на думку батьків, приведе насамперед збережене здоров’я дітей. Отож їх турбує надмірне перевантаженням дітей уроками, домашніми завданнями, через що діти мало бувають на повітрі.

А в початковій школі потрібно навчати, граючись. Головне – навчити дітей будувати стосунки між собою і з дорослими, виявляти в них таланти.

У зв’язку з цим батьки запропонували звернутися до Міністерства освіти й науки з проханням переглянути навчальні програми, щоб діти не втрачали інтерес до навчання, а випускники могли більше уваги приділити профільним предметам.

Говорили й про те, що галузь треба краще фінансувати, бо матеріально-технічна база закладів недостатня. Батьки висловилися за те, щоб заохочувати вчителів, які досягають хороших успіхів у роботі з дітьми.

Учасники форуму зробили наголос на ланцюжку вчитель-учень-батьки: щоб учитель розумів учня, учень зрозумів учителя, а батьки були позитивним прикладом для своїх дітей. Із занепокоєнням вони говорили про насилля, наркоманію, куріння в середовищі учнів­ської молоді, на противагу чому запропонували створити міський центр дозвілля для учнів тощо.

Підсумував пропозиції батьків начальник управ­ління освіти Василь Харковець. Він зауважив, що такі зустрічі необхідні, бо спонукають батьків і педколективи до пошуку шляхів мінімізації негативних явищ, над якими працюватимуть спільно. Василь Степанович розповів учасникам форуму про фінансування галузі, про суми, в які виливається освіта. Рівне за якістю базової освіти нині є кращим в області, за зовнішнім незалежним оцінюванням – на п’ятому місці в Україні, але за комп’ютеризацією – на останньому. У наших школах є всього один комп’ютер на 52 учні. Через недофінансування не можна забезпечити необ­хідними посадами (психологи, дієтсестри, соціальні педагоги, керівники гуртків) дошкільні заклади.

Отож, щоб зробити дитину щасливою, потрібно дати їй радість виховання в дитсадку, потяг до навчання у школі. Забезпечити це покликані вихователі і педагоги, але насамперед у цьому зацікавлені батьки, які повинні пам’ятати, що в щасливих батьків – щасливі діти.

Валентина ПОГОНСЬКА

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.