Юрій Прокопчук: «Дії чинної влади ведуть Україну до міжнародної ізоляції»

Март 22 08:44 2012

Його називають найопозиційнішим нардепом Рівненщини. Хоча, якщо врахувати, в яких умовах доводиться йому захищати з трибуни Верховної Ради черговий свій законопроект від байдужості опонентів, то все відразу стає зрозумілим. Тим більше що фракція «Батьківщина», депутатом якої є Юрій Прокопчук, сама собою нині уособлює згусток основної опозиції, яка попри залякування й репресії намагається працювати для українського народу. От і вирішив Юрій Прокопчук поділитися своїми міркуваннями з цього приводу із читачами газети «7 днів».

– Юрію Володимировичу, як сьогоднішні дії влади стосовно політичних переслідувань опозиції впливають на становище України в цілому?

– Резолюція, ухвалена ПАРЄ, вперше прямо звернула увагу Президента України на те, щоб він зупинив політичні переслідування. Парламентська Асамблея висловила занепокоєння кримінальним переслідуванням колишнього прем’єр-міністра Юлію Тимошенко, колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та інших колишніх членів уряду. Вперше в резолюції ПАРЄ вжито слово «санкції» до України, якщо влада не прореагує. Українська влада має виконати рекомендації, викладені в резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи, інакше буде перекреслений шлях України до Європейського Союзу. Тому я вважаю, що відповідальність за зрив євроінтеграційного процесу повністю ляже на нинішню владу, очолювану Януковичем.

– Про які конкретні дії йдеться в резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи?

– Ініціатори заяви вимагають негайно виконати резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи, а саме: терміново припинити політичні репресії в Україні та забезпечити верховенство права, негайно звільнити Юлію Тимошенко та інших політ­в’язнів і забезпечити їх участь у політичному житті країни, зокрема в парламентських виборах восени 2012 року.

– Як ви можете прокоментувати ситуацію, коли медичне обладнання з лікарень у людей забирається і звозиться в колонію, щоб потім показати журналістам, як лікують Юлію Тимошенко?

– Стягувати з лікарень медичне обладнання для того, щоб влаштувати «зразковий» день відкритих дверей у Качанівській колонії – це злочин. Крім того, я переконаний, що такі дії чинної влади ведуть Україну до міжнародної ізоляції. Влада не має права не виконувати резолюції Європейського Союзу, резолюції ПАРЄ, які вимагають звільнити політв’язнів. Влада відмовляється виконати навіть рішення Європейського суду, роблячи бутафорії прямо в колоніях. Тому я вважаю, що потрібно негайно рятувати життя політв’язнів, зокрема Юлії Володимирівни, починаючи її лікувати в спе­ціалізованій установі.

– У всьому світі парламентські слідчі комісії – це інструмент, за допомогою якого опозиція контролює владу. Чи відпо­відає це дійсності в Україні?

– Парламентські тимчасові слідчі комісії перетворились на механізм влади зі знищення політичних опонентів. Звіт комісії, очолюваної «регіоналкою» Богословською, – це цинічна брехня, де немає жодного слова правди, а є тільки інсинуації і перекручування. Я вважаю, що у нас ТСК – це інструмент розправи Януковича з його політичними опонентами.

– Чим ви можете це підтвер­дити?

– На мою думку, якби ТСК дійсно цікавив стан справ у нафтогазовій галузі, то вона мала б звернути увагу на те, що вже два тижні облгази, які належать Фірташу, укладають угоди по 800 доларів з бюджетними підприємствами. Завищують ціни на будівельно-монтажні роботи, а корупція в усіх сферах життя зашкалює. Прикро, але це нікому не цікаво. Натомість з архівів піднімаються якісь анекдотичні випадки 16-річної давнини – виключно для того, щоб прикрити свої злочини та ще раз спробувати створити в очах громадськості негативний образ Юлії Тимошенко.

– Протягом двох років Янукович цілеспрямовано відмовлявся підвищувати соціальні стандарти. А як ви прокоментуєте нещодавні заяви президента й діючого уряду щодо підвищення соціальних виплат, видачі тисячі ­гривень заощаджень та інших соціальних ініці­атив?

– Подібним чином Янукович уже дурив виборців у 2004 році, коли за три місяці до президентських виборів організував до­плати, які підтягували мінімальні пенсії до рівня прожиткового мінімуму. Водночас, у бюджеті на 2005 рік, поданому тоді за особистим підписом тодішнього прем’єра Януковича, ці доплати не були враховані, і реальним підвищенням пенсій тоді займався уряд Тимошенко, причому робив це не до виборів, а після них. Так само надурити виборців Янукович планує і тепер. Спочатку вони недоплачують пенсіонерам, лікарям і вчителям, чорнобильцям, афганцям, дітям війни. Забирають у них рішеннями Конституційного Суду та Кабміну законні пільги, аби накопичити бюджетні кошти перед виборами, щоб потім вкинути їх громадянам як подачку перед голосуванням. У 2008-му Янукович і Азаров, критикуючи ініціативу уряду Тимошенко, казали: 1000 гривень компенсації – мало. Тепер, у 2012-му вже, виявляється, багато. Про більшу суму вони й не заїкаються.

Розмовляла Галина ПЕТРІВСЬКА

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.