Шанс покращити своє життя

Март 22 11:50 2012

отримали 25 громад Рівного, які виграли гранти на фінансування своїх проектів у рамках впровадження Муніципальної програми сталого розвитку

У вівторок під головуванням міського голови Володимира Хомка засідав дорадчий комітет з питань впровадження цієї програми. Скрупульозно розглянувши та обговоривши всі подані на конкурс проекти, для реалізації в цьому році відібрали двадцять п’ять.

Зокрема, п’ять будинків отримали можливість відремонтувати покрівлі, дев’ять – інженерні мережі й опалення, чотири – зробити утеплення й ремонт міжпанельних швів. Потрапили в проект і п’ять навчальних закладів, в яких назріла потреба чи заміни вікон та дверей, чи влаштування гідроізоляції, чи капітального ремонту системи опалення.

Шкода, звичайно, що переможців усього 25, адже на підготовчому етапі від громад було 85 звернень за підтримкою МПСР. Більшість із них відмовились від затії завчасно, збагнувши, що «не потягнуть», адже обов’язкова умова реалізації проекту – грошова участь самої громади, яка повинна профінансувати роботи не менш як на 20 відсотків. Тобто якщо вартість справи оцінено в 200 тисяч, то 40 із них люди повинні зібрати самі. Це якраз те вузьке місце, де багато хто спотикається через наш менталітет: люди досі думають, що хтось повинен прийти зробити лад в їхніх будинках, не відчувають себе там ні господарями, ні відповідальними за порядок у них.

Дорадчий комітет визначив, що орі­єнтовна сума співфінансування кожного проекту з бюджету не повинна перевищувати 200 тисяч гривень, хоча, звичайно, цей максимум наділили небагатьом. Загалом орієнтовний внесок міського бюджету в цю справу – 3 мільйони 53 тисячі гривень. Щоправда, члени комітету передбачили збільшити цю суму ще на 400 тисяч у тому разі, якщо ще 3-4 проекти погодиться співфінансувати ПРООН. Начальник управління економіки Микола Кирея зазначив, що можливість підтримки декількох проектів ПРООН вирішиться вже найближчими днями.

Людмила МОШНЯГА

Від редакції: Перелік переможців конкурсу проектів Муніципальної програми сталого розвитку шукайте в наступному випуску «7 днів».

  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.