Ті, що за кулісами

Март 22 09:44 2012

У театрі ляльок учора і позавчора було дуже цікаво. На цих фото окремі фрагменти з тих подій. Найактивніші читачі і друзі бібліотек під час відкриття тижня дитячого читання отримали від власника льонокомбінату Олега Червонюка гарні подарунки. Учасників фестивалю дитячих лялькових колективів «Березневі сходинки» цього року побільшало. Проти минулорічних шести цього року у фестивалі взяли участь десять колективів. На фото внизу – ведучі фестивалю.

Кожна справа має очевидні і невидимі сторони. Глядач, який приходить до театру і аплодує гарному дійству, що відбувається на сцені, навряд чи знає, що не менших оплесків заслуговують ті, хто залишився за кулісами, а ще більших – ті, хто дав на це дійство гроші.

Для галузі культури поняття «недофінансування», «режим економії», «виділення коштів за залишковим принципом» знайомі до болю. Тож не диво, що культура часто мусить іти до багатих людей з протягнутою рукою, аби зробити культурні заходи більш привабливими і видовищними. Про це я думала, коли два дні поспіль у залі Рівненського академічного обласного театру ляльок читала один і той же великий плакат: «Генеральний партнер свята – Льонокомбінат. Олег Червонюк».

Позавчора це було свято відкриття Всеукраїнського тижня дитячого читання, а вчора – IV фестиваль дитячих лялькових колективів «Березневі сходинки». Директор театру Володимир Данилюк, окресливши масштаби цього дводенного дійства, в якому мають поміститися виступи десяти дитячих лялькових міні-театрів з більшості районів області, зауважив: «Дуже важко знайти партнерів для таких заходів, бо зараз кожен рахує копійку. Тому ми дуже вдячні льонокомбінату, який з розу­мінням сприйняв наше прохання про допомогу». Допомога партнерів пригодилася, аби погодувати діток, які приїхали до обласного центру здалеку, обідами, а ще ознайомити з такою новою для більшості дітей з глибинки розвагою, як боулінг.

Ну а напередодні на святі читайликів генеральний спонсор сам вийшов на сцену театру, щоб пошанувати найкращих читачів дитячих бібліотек. Учениця 4-В класу п’ятнадцятої спецшколи Яна Цвєтохіна, шестикласниця ЗОШ № 11 Анастасія Велігурська та учениця восьмого класу ЗОШ № 1 Маргарита Усик були обдаровані, як-то кажуть, за повною програмою. Вони отримали в подарунок і дитячі енциклопедії, і годинники, й солодощі. Не залишились без подарунків власника льонокомбінату і дорослі друзі бібліотеки. А все тому, що він сам любить читати і цінує людей та особливо – дітей, котрі дружать з книгою. «Мрію, щоб ви збудували гарну державу, а для цього треба багато читати і гарно вчитись», – звернувся до дітей Олег Червонюк.

Усі, хто знає цього чоловіка, знають і те, що це його фішка – освіта, знання, високі технології. Адже він мріє, щоб на його підприємстві працювали класні високоосвічені фахівці, і робить усе, щоб заохотити молодь до навчання.

Лариса САДОВА

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.