Сміття мови — суржик

Март 22 07:49 2012

Де взяти мітлу, якою можна боротись із цим сміттям, радилися педагоги Рівного

Стан державної мови, рівень володіння нею, поширеність у різних сферах життя – усе це показник цивілізованості суспільства. Мовлення наших дітей як індикатор відображає реалії мовного простору українського суспільства. Ось чому тема мовно-літературної освіти у школах Рівного була предметом обговорення на останньому засіданні колегії управління освіти.

Педагоги радилися не тільки про те, як покращити рівень навченості школярів із української мови та літератури, але й як нейтралізувати негативний вплив суржикового середовища, як навчити дітей любити книгу.

Найважливішим було питання створення в навчальному закладі комунікативного виховного простору, що сприяв би формуванню мовної особистості, здатної реалізувати особистісний потенціал у суспільстві. Адже незаперечний той факт, що мовлення людини відображає рівень її культури – культури мислення, спілкування, поведінки.

Як зробити українську літературну мову модною в соціумі? Як сформувати мовну особистість в умовах школи? Свої пропозиції давали працівники управління освіти, методисти, вчителі-практики, науковці.

Сучасні уроки мови та літератури, побудовані на емоційному контакті з дітьми, належно оснащені предметні кабінети, зустрічі старшокласників з цікавими людьми, створення міського дебатного клубу, мовні десанти, втілення у життя відеопроектів про літературні місця та видатні постаті Рівненщини, проведення молодіжних інтернет-конференцій, створення інтернет-групи «Ми зможемо разом захистити рідну мову», флешмоби, радіовистави на місцевому радіо – ось що пропонують робити учасники обговорення. Головне – нові формати проведення запланованих заходів, а також активна участь у них самих дітей.

Мирослава ЖОВТАН,
методист міського методкабінету

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.