Свято зеленого слона

Март 22 11:19 2012

влаштували до дня народження української письменниці Ліни Костенко шанувальники її творчості

Вірші Ліни Костенко читає Іван Віднічук

Поетичну інсталяцію організували у кав’ярі ЗОШ № 28, де за чашечкою чаю присутні насолоджувалися поезією Ліни Костенко у виконанні вчителів шкіл та викладачів ВНЗ, студентів.

Її цитували напам’ять, переживаючи кожне сказане слово та віддаючи належне безумовному таланту визначної поетеси.

– Для мене Ліна Костенко – єдиний живий геній у царині слова. Відзначити її день народження у такий спосіб надихнули рядки одного з віршів поетеси: «Великий світ і діти вже дорослі, а я люблю зеленого слона». Вона написала їх у травні минулого року, у віці 81 року, втім, показавши цим, що для неї й досі дорогі й значимі образи дитинства, – розповіла заступник міського голови Галина Кульчинська.

Доцент кафедри теорії літератури і славістики РДГУ Алла Матчук зазначила, що крім філософських та ліричних віршів, Ліна Костенко не забуває писати і для дітей.

– Вона поважає маленьких читачів. Пише для них прості вірші, але який у них зміст, яка поезія сили добра! Поетеса зуміла створити країну для дітей, у якій поєдналися казка і реальність, – висловила своє захоплення дитячою поезію Алла Матчук. – У неї є збірка «Бузиновий цар», написана для дітей і видана єдиний раз у 1986 році. Дуже хотілося б, аби знайшли можливість її перевидати.

Зворушливо прочитав вірш «Скрипка Страдіварі» директор ЗОШ № 28 Іван Віднічук.

– Для мене поезія – це великий симфонічний оркестр, в якому перша скрипка – це Ліна Костенко, – зізнався директор.

Під час вечора звучали й пісні на слова Ліни Костенко. Послухати творчість видатної української поетеси сучасності завітав і міський голова Володимир Хомко. Під час свята він пригадав, як зустрічався з Ліною Костенко, спілкувався з нею і як вона вразила його своєю мужністю та витривалістю.

Ще однією знаменною подією в рамках свята стало нагородження вчительки української мови та літератури НВК «Гармонія» Ірини Якобчук за третє місце у всеукраїнському конкурсі «Вчитель року». З рук Володимира Хомка вона отримала подарункові книги Ліни Костенко та букет квітів.

Наприкінці свята присутні шляхом голосування визначили тих, хто, на їх думку, найкраще читав поезію. Переможницями стали Алла Матчук і заступник директора з виховної роботи ЗОШ № 28 Людмила Панчук, які отримали як нагороди статуетки зелених слонів.

– Думаю, що наступного року свято слід організувати на загальноміському рівні. Я листуюся з донькою Ліни Костенко Оксаною Пахльовською, яка, дізнавшись про свято «Зеленого слона», подякувала нам за ініціативу і просила передати всім рівнянам «побажання всього найкращого, добра і гармонії, але також стоїцизму і погоди духу, як кажуть поляки. Пам’ятаємо і бажаємо щастя і надії», – підсумувала Галина Кульчинська.

До речі, у Рівному вирішили звернутися до Ліни Костенко за дозволом на перевидання її збірки «Бузиновий цар». Відтак цілком можливо, що саме завдяки ініціативі нашого міста світ побачить нове видання дитячої збірки визначної поетеси сучасності.

Марина ФУРС

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.