Література з доставкою додому

Март 22 09:33 2012

Книги з центральної міської бібліотеки ім. Короленка Людмилі Бондарєвій приносять додому

Мабуть, не всі рівняни знають, що книги з міських бібліотек можна попросити принести додому. Цю послугу бібліотекарі вже не один десяток років пропонують інвалідам, літнім і хворих людям, словом, усім, для кого це чи не єдиний спосіб потримати в руках улюблені томики, нові надходження до бібліотечних фондів, свіжу періодику чи фахові видання.

Із центральної міської бібліотеки імені Короленка носить книги читачам бібліотекар абонементу Ірина Марчук. Вона погодилася, щоб до однієї з таких читачок наш кореспондент пішов разом із нею.

– Людмила Бондарєва – ветеран серед наших читачів, – розповідає Ірина Марчук. – До бібліотеки вона записалася влітку 1965-го, коли її батьки переїхали до Рівного. Маму, відому на всю країну ткалю, запросили працювати на льонокомбінат. Дали квартиру. Центральна міська бібліотека була поряд, тоді ще на Московській (тепер – Степана Бандери – авт.).

Людмила Іванівна виявилася неперевершеною оптимісткою. Цікава, творча і дуже працелюбна людина. Ми відразу знайшли спільну мову. Раніше вона працювала методистом у дитячому садочку, опублікувала багато фахових статей, чудових сценаріїв для дитячих свят. Та сталася біда: ноги майже не ходять…

– Мені ніколи скаржитися, – опти­містично всміхається жінка. – Життя б’є ключем. Улюбленої справи – педагогіки, я не покинула. Тільки колеги й учні приходять додому. Ось і книги з бібліотеки приносять. Я хочу придумати нову методику, для чого й потрібні фахові журнали. І почитати хочеться, і кросворди порозв’язувати…

У бібліотечному формулярі Людмили Бондарєвої – понад триста книг, прочитаних за період із кінця 2009 року. Це не тільки фахова література. Тут – і поезія, й світова класика, і твори сучасних авторів. Людмила Іванівна залюбки замовляє жіночі романи, і детективи подобаються. Цього разу попросила принести Шолома Алейхема, Діну Рубіну, Яноша Вишневського. І сама подарувала бібліотеці цікаві книги.

– Ми дружимо, і я завжди їм допомагаю матеріалами, книгами. Бібліотека Короленка – справді чудова! – каже читачка.

– Читачі з особливими потребами у нас на особливому й рахунку, – розповіла директорка централізованої бібліотечної системи міста Вікторія Гупалюк. – Бібліотекарі знають уподобання кожного. Цікаві новинки в першу чергу даємо саме їм. Спілкуємося телефоном, пропонуємо книги, приймаємо замовлення, якщо треба – продовжуємо користування книгами на більший термін. А тим, кому тяжко пересуватися, носимо книги додому. Люди радіють приходу бібліотекарів, радіємо й ми, бо можемо допомогти їм залишатись у вирі культурного життя. Торік цією послугою скористалися майже чотири тисячі рівнян. Це – абсолютно безплатно. Треба лише зателефонувати й записатися.

Сергій СНІСАРЕНКО

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.