З тубдиспансеру хворий попросився назад у тюрму

Март 22 11:44 2012

А все тому, що на волі туберкульозних хворих харчують гірше. Щодня на харчування хворого в спеціалізованому протитуберкульозному закладі виділяється 12-15 гривень.

Тим часом, повідомив начальник відділу Рівненського слідчого ізолятора № 24 Тарас Долінський, у цьому закладі всього за два перші місяці року на п’ятьох туберкульозних хворих, які тут утримуються, потратили 13 тисяч, тобто по 43 гривні на одного в день. Ці гроші дають можливість харчувати ув’язнених туберкульозників п’ять разів на день, а в їхньому раціоні є продукти, які навіть на волі не кожен їсть, – мед, горіхи, згущене молоко. От і не диво, що «клієнт» слідчого ізолятора, якого направили лікуватися до тубдиспансеру, попросився назад за грати.

А взагалі за кількістю жертв туберкульоз перевищує віспу й чуму. У Рівному на 100 тисяч населення активний туберкульоз позаторік виявили в 52,4 особи, торік – у 54,4, а в області цей показник сягнув 62,5. Практично кожен десятий із цього числа у Рівному і кожен шостий в області помер.

Коментуючи цю сумну статистику, головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Ростислав Рожанський зауважив, що за останні 5-6 років у Рівному захворюваність на туберкульоз повільно, але знижується. Та й в Україні вже немає епідемічних ситуацій, про які говорили в минулі роки.

Валентина ПОГОНСЬКА

До речі: 24 березня світ відзначає Всесвітній день боротьби із захворюванням на туберкульоз.

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.