Добрий план — уже півділа

Март 22 07:36 2012

У квітні Рівне матиме муніципальний енергетичний план. У рамках проекту USAID «Реформа міського теплозабезпечення в Україні» та з метою розробки концепції енергетичної стратегії міста до 2020 року розробляється міський енергетичний план на 2013-2016 роки. Перший робочий проект цього плану презентували минулого тижня фахівці ВБО «Інститут місцевого розвитку».

Цій роботі передува­ли реформа й аудит теплопостачальних підприємств, 15 житлових будинків, ЗОШ №23 і дитсадка №31, аналіз споживання енергоресурсів.

Реалізація плану, за висновками його розробників, дасть можливість скоротити споживання в Рівному енергоресурсів, змінити світогляд людей щодо цієї проблеми, а також зменшити плату за теплопостачання. У 2016 році порівняно з 2010-м передбачається зменшен­ня енерго­споживання в бюджетному секторі на 20 відсотків, а споживання газу на підприємствах теплопостачання – на 10 відсотків. Будуть створені умови для масового впровадження енергоефективних проектів у житловому секторі при забезпеченні хорошої якості житлово-комунальних послуг.

Розробники програми Руслан Тормосов і Роман Жердинський розповіли про концепцію її створення, розкрили методи стимулювання. Це розвиток ОСББ, залучення приватних інвестицій у сферу енергозбереження міста, налагодження роботи енергоменеджменту, розробка проектів переходу на альтернативні види палива, освітня програма з населенням та інформаційні кампанії, робота із залучення інвестицій.

Джерелами фінансування програми енергозбереження можуть бути бюджет розвитку міста та інвестиції. Щодо інвестицій вони запропонували два джерела залучення коштів: три мільйони гривень під три відсотки і три мільйони євро під шість відсотків із наданням гранту на третину кредиту.

Розробники уточняли із членами робочої групи різні цифри й аспекти для остаточного варіанту енергетичного плану. Зокрема, їх цікавило, чи є тенденція до зменшення енерговитрат у місті. На це заступник міського голови Сергій Васильчук відповів конкретними цифрами. У 2010 році за рахунок організаційних заходів споживання енергоресурсів зменшили на 750 тисяч гривень, і 200 тисяч з них влада направила для розвитку закладів, які цю економію дали. А вже в 2011 році економія становила 1 мільйон 200 тисяч гривень.

Визначили 16 основних завдань програми, які ще будуть обговорювати члени робочої групи. Запропоновано також цікаві інвестиційні проекти.

Валентина ПОГОНСЬКА

Ось як прокоментував першу робочу версію міського енергетичного плану заступник міського голови Сергій Васильчук:

– План дуже цікавий, але це документ не одного дня. Багато потрібно зробити правильних речей, проте все упирається в кошти. Нам надали понад 40 пропозицій для узагальнення та ухвалення рішення. Ми їх проаналізуємо й відберемо те, що підходить для міста. Візьмімо проект по ЗОШ №23. Він дуже цікавий, але обійдеться місту в суму 8 мільйонів гривень, окупиться ж через 9-10 років. Привабливою є пропозиція щодо кредиту в три мільйони євро під шість відсотків річних із грантом третини суми.

  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.