Для курців закон не писаний?

Март 22 12:22 2012

Верховна Рада прийняла в першому читанні закон про заборону куріння на стадіонах, в під’їздах, закладах громадського харчування, підземних переходах, громадському транспорті, закладах культури та інших. Це не перший документ, що мав би обмежити курців, але тим часом усе залишилось, як і було: курці курять де доведеться й отруюють життя собі та іншим. Чи не станеться так і цього разу? Саме цим наші кореспонденти поцікавилися в рівнян.

Тетяна Йосипівна, пенсіонерка:

– Швидше за все нові заборони залишаться лише на папері, в реальності вони не спрацюють. На нинішню молодь заборони чи перестороги практично не діють. Молоді люди у нас якісь трохи несерйозні, то вони шукатимуть всілякі можливості, щоб закон обійти.

Алла, бухгалтер:

– Вважаю, що новий закон навряд чи повністю втілиться в життя. Можливо, в кафе чи інших організованих громадських місцях і не куритимуть, як раніше, бо там за цим слідкуватимуть власники і адміністратори. А на вулицях куритимуть, як і раніше. На наших людей складно вплинути якимись заборонами.

Андрій, будівельник:

– Нові заборони підтримую. Бо хоч сам і курю, але хочу цієї звички позбутися. Дуже сильно сумніваюся, що цей закон, як і багато інших, хтось виконуватиме. Подивіться навколо: причина не тільки в людях, а в тому, як організовується виконання законів. Ніхто не контролює їх виконання, тож і відповідальності за порушення законів немає ніякої.

Тетяна, рівнянка:

– Я сама не курю, тому до таких змін у законах ставлюся добре. Але вважаю, що рівняни куритимуть, як і раніше. У нашого народу менталітет такий, що заборони на нас не діють, людям до них байдуже.

Мирослава, художник:

– Добре було б, аби заборонили, але я сумні­ваюся, що звичайні рівняни якось реагуватимуть на заборони. Так само було й із законом про заборону розпивання алкогольних напоїв у громадських місцях. Спочатку сподівалися, що щось можна буде змінити тим законом, але все залишилось, як було. П’ють на вулицях, як і колись. Тож, мабуть, і з курінням буде так само.

Олексій, журналіст:

– Коли вперше з’явилася така заборона і в кафе мали бути окремі зали для курців і тих, хто не курить, то всі теж казали, що ніхто виконувати цього не буде. Але з часом ці норми почали виконувати. Я час від часу курю, але вважаю, що не варто курити в кафе, на стадіонах. Зрештою, той, хто курить, має робити це так, щоб не заважати всім іншим. Нещодавно в Києві бачився з людьми, пов’язаними з асоціацією рестораторів. То саме вони, а ще працівники ресторанів і кафе найбільше підтримують новий закон. Їм набридло труїтися чужим димом.

Розпитували Наталія КОРКОШ і Марина ФУРС

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.