Андрій Грещук: «Я вірю в можливості місцевого самоврядування – основи демократії і держави»

Март 22 09:52 2012

Шановні рівняни! Користуючись можливістю використати свою депутатську квоту на газетну площу, пропоную короткий звіт, скоріше розповідь, про свою роботу як депутата.

Швидко промайнув час від листопада 2010 року, коли до своїх повноважень приступили депутати міської ради Рівного шостого скликання. Вперше вибори до місцевих рад відбулися за змішаною мажоритарно-пропорційною системою. Двадцять сім депутатів було обрано від мажоритарних виборчих округів. Така ж кількість обиралася за списками партійних організацій, які перейшли трипроцентний рубіж відданих за них голосів виборців. Особливо вдячний виборцям Боярки, Дворця, Тинного, які повірили у мене і довірили представляти свої інтереси у Рівнераді. Повірте: зроблено для вас і робиться чимало. Хоча, на жаль, є так багато питань, у вирішенні яких неможливо допомогти людям через особливості сучасного законодавства, куций міський бюджет тощо.

Так склалося в моєму житті, що вже три десятки років я живу або працюю в мікрорайоні Боярка. Типовий спальний район міста з невиразною інфраструктурою став для мене рідним і дорогим. Тут мені пощастило збудувати 27-у школу та працювати вісім років з її прекрасними учительським, учнівським та батьківським колективами. У попередній каденції, користуючись моєю відсутністю, було «пробито» питання про вилучення від школи значної земельної ділянки. Проте не так склалося, як бажалося… У 2011 році було прийнято рішення, яким фактично поверталася земля, яку планувалося за­брати у школи. За бюджетні кошти виготовляється землевпорядна документація. До речі, один із «підприємливих» сусідів школи відгородив значну ділянку, сподіваючись, що таке самозахоплення землі пройде непомітно. Не вдасться! А на залишеній за школою земельній ділянці (від підземного переходу до каналіза­ційно-насосної станції) спільно з колективом ми закладемо парково-садову зону. На Боярці так мало місць для відпочинку! Сподіваюсь, що новостворена зелена зона стане окрасою району.

Уже декілька років у 27-ій школі немає гарячої води. Із допомогою міського голови Володимира Хомка, комунальників шукаємо інвестора для спорудження автономної котельні, яка буде мати колосальний економічний та соці­альний ефект, нормалізує навчально-виховний процес. Школа буде отримувати економне тепло, щоб діти не мерзли, а гарячу воду – цілодобово. Це дозволить запустити й басейн, який принесе дітям і дорослим як здоров’я, так і гарний відпочинок. Планую залучити спонсорів (знову ж таки не без допомоги мера) для ремонту підпірної стінки відновленого волейбольного майданчика. Вдалося відремонтувати асфальтне покриття дворової території школи, до речі, однієї з найбільших у місті. Планується привести в належний стан огорожу школи та прилеглу до вулиці Поповича територію.

Завдяки роботі служб міста та громадськості в мікрорайоні біля 27-ї школи відновлено та облагороджено джерело, яке стало окрасою околиці міста.

Торік ця школа святкувала свій двадцятирічний ювілей. Колектив школи з радістю прийняв прекрасний дарунок спонсорів – ноутбук, який буде ще однією краплинкою в поповненні її матеріальної бази. На черзі оновлення трибун стадіону.

У мікрорайоні цього року планується робота із встановлення дитячого майданчика, ремонту ліфтів, приведення будинків у належний санітарний стан. Буду працювати над озелененням, оновленням спортивних майданчиків, підвищенням рівня надання комунальних послуг.

Старовинний район міста – Дворець, серцем якого є шоста школа, теж не залишився без уваги депутата. Вдалося ліквідувати підтоплення житлових будинків на вулиці Дворецькій, яке виникало через руйнацію дренажних систем. У 2011 році вони були відновлені, на це було виділено значні бюджетні кошти. Дуже сподіваюсь, що проблеми з підтопленням – ця людська біда – кане у Лету. В самій шостій школі відремонтовано їдальню та одну з рекреацій. Дирекція школи звертається з проханням про допомогу в ремонті спортивного залу та подальшому приведенні в належний стан коридорів, у заміні вікон тощо. Плануються ремонт вулиці Руської та встановлення дитячого майданчика поряд із багатоповер­хівкою. А біля «Агропереробки» буде встановлена зупинка громадського транспорту, проведене освітлення вулиці Ярослава Гашека до приватної житлової забудови, пробита асфальтна до­ріжка для пішоходів.

Багато вдалося зробити для мешканців мікрорайону Тинне. 17-та школа нарешті отримала каналізаційно-насосну станцію, на її території вдалося відновити освітлення. Для безпеки пасажирів та уникнення підтоплення відновлено водовідвідну трубу на перехресті вулиці Іванова з магістраллю. У районі однойменної зупинки громадського транспорту тут встановлено світлофор. Ліквідовано декілька стихійних сміттєзвалищ. Через декілька днів завдяки зусиллям приватного інвестора буде введена в дію аптека та лікарська амбулаторія. Відновлено рух маршрутного таксі № 63.

Після звернення громади поставлено на контроль поховання на кладовищі селища. Крім того для його розширення виділені значні кошти.

У зв’язку з тим, що держава забрала більш як 30 мільйонів гривень на фінансування делегованих повноважень (маю на увазі заробітні плати освітян, медиків, працівників культури та спорту), не вдалося передбачити кошти на включення Тинного в загальноміську водопостачальну мережу. Потребують встановлення освітлення вулиці нової приватної забудови. Тобто у цій ділянці міста є ще над чим працювати.

Важко вмістити у короткий газетний формат усі проблеми та питання виборців, над якими довелося працювати. Проте я вірю в місцеве самоврядування, вірю в те, що воно – основа демократії і держави. І основне – переконаний, що разом з громадою спільними зусиллями ми зробимо наше життя кращим, а Рівне – рідне місто – стане коштовною перлиною на карті України.

Андрій ГРЕЩУК,
секретар Рівненської міської ради

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.