Приймаючи важливі рішення міська влада враховуватиме громадську думку

Март 20 15:46 2012

Частково зняти обмеження руху приватного транспорту вулицею Соборною – таку можливість нині досліджують у Рівному. А замислилися про це у владних кабінетах після опитування громадської думки. Його на замовлення міської влади провели студенти та викладачі міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. Дем’янчука.

Як пояснив міський голова Рівного Володимир Хомко, ідея вивчення громадської думки перед ухваленням тих чи інших важливих для міста питань виникла давно. Однак, щоразу проводити референдум – дорого. Тому й вирішили звернутися до соціологічних досліджень. А щоб не було підозр у заангажованості спробували залучити до цього процесу найбільш неупереджених – студентів та науковців.

Тож упродовж двох тижнів на вулицях у різних частинах міста активісти спілкувалися з громадянами. Загалом опитали майже чотири тисячі осіб. Були враховані гендерні особливості (переважання жінок). Респонденти представляли різні вікові групи. Питань було декілька. Найбільше з них стосувалося вулиці Соборної.

– Виявилося, що 52% опитаних підтримують ідею перекриття руху Соборною, – розповів один із керівників цього проекту, завідувач кафедри історії, теорії держави і права та філософії МЕГУ Андрій Матвійчук. – Більшість опитаних визнали, що після цього тут поменшало транспорту та покращилася якість руху. Сподобалося людям також і облаштування ще одного пішохідного переходу на Соборній (напроти ТЦ «Злата плаза») Що ж до вирішення транспортної проблеми в центрі міста, то тут громадяни не мають усталеної думки. Адже 30% як вихід із цієї ситуації назвали будівництво дворівневої транспортної розв’язки, ще 34% – за розширення Соборної, чверть опитаних виступає за будівництво нових вулиць.

Крім того, в рівнян поцікавилися необхідністю створення притулку для бездомних тварин. За це висловилися дві третини опитаних. Так само схвально більшість відгукнулася щодо планів побудови за кінопалацом камерної сцени і громадської вбиральні. Підтримують городяни й введення побудинкових тарифів за квартплату і реконструкцію центрального входу до кладовища «Нове».
Однак, негативно оцінили рівняни ініціативу релігійних організацій про відміну торгівлі в неділю. Проти висловилися майже 50% опитаних.

Результати опитування влада врахує при ухваленні подальших рішень. Наприклад, уже вивчається можливість часткового зняття обмежень руху приватних авто Соборною.

— Можливо, відкриємо ділянку від вул. Міцкевича до вул. Симона Петлюри, — пояснив Володимир Хомко. – Так зніметься чимало питань, бо це відкриє проїзд до важливих об’єктів: готель, народний дім, тощо. Що ж до дворівневих розв’язок, то проект уже готовий, але він дуже дорогий. Навряд чи зможемо його реалізувати за рік два.

Керівник міста запевнив що і в майбутньому вивчатиме громадську думку з актуальних для міста питань. Щоправда поки що не назвав теми найближчих опитувань, аби їхній результат був об’єктивним.
– Найцінніше те, що опитування показують реальну картину громадської думки. Її ми врахуємо в своїй роботі. Щоб рішення були спільними – влади і громади, – наголосив міський голова.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.