Як не виходить по совісті, то допоможе штраф

Март 15 08:30 2012

Що є, те є: до випуску високоякісної продукції виробників доводиться «спонукати» штрафами. Інспекція з питань захисту прав споживачів у Рівненській області з 21 лютого запрацювала повноцінно й почала проводити планові перевірки суб’єктів господарювання, які реалізують продукцію на споживчому ринку області.

За цей час було проведено 35 таких перевірок на дотримання вимог чинного законодавства. Всього перевірено продукції на 514 тисяч гривень, а забраковано її з різних причин і знято з реалізації на суму 193,13 тисячі гривень.

Перевірки стосувалися виробництва продовольчих і непродовольчих товарів. У всіх суб’єктів господарювання, яких перевіряли, за словами головного спеціаліста інспекції Валентини Буняк, виявили різного роду порушення. Типовими були такі: відсутність документів, що засвідчують якість  і безпеку продукції, повної інформації про неї, невід­повідність вимогам нормативних документів за маркуванням, фізико-хімічними та  мікробіологічними показниками.

Працівники інспекції зафіксували також факти невидачі розрахункового документа при проведенні контрольної закупівлі товару. Траплялися й прострочені товари. Їх виявлено на суму 250 гривень і знято з реалізації. Це, зокрема, соки, води, кондитерські вироби.

Ковбасні вироби, які випускають підприємець Оксана Тарасова та ТзОВ фірма «Барвінок-СВ», при перевірці бракувалися за завищення масової частки крохмалю. Тобто були нестандартними.

За виявлені порушення відповідно до вимог чинного законодавства 35 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності на суму 7,1 тисячі гривень. А за порушення законодавства про права споживачів на суб’єктів господарювання накладено штрафи на суму 50,9 тисячі гривень.

Валентина Буняк зауважила, що при купівлі будь-якого товару споживачі повинні бути особливо уважні й без зайвої скромності вимагати товарний розрахунковий документ (чек), який засвідчує факт продажу товару із зазначенням дати. Відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» продавець зобов’язаний видати такий документ. На жаль, ця вимога виконується не завжди.

Коли ж людина придбала неякісний товар, їй потрібно звернутися з письмовою заявою-претензією до продавця. У претензії слід зазначити всі вимоги до товару, а також те, як споживач хоче вирішити проблему. Якщо суб’єкт  господарювання позитивно не вирішує питання споживача й не дає йому письмової відповіді на заяву, тоді споживач повинен звернутися з копією цих документів і заявою в інспекцію з питань захисту прав споживачів. «Відстоювати свої права, – зазначила Валентина Буняк, – потрібно настирно, адже ми не такі багаті, щоб купувати неякісні товари, а потім не споживати їх чи не користуватися ними».

Валентина ПОГОНСЬКА

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.