Шукайте на продуктах яблуко

Март 15 09:12 2012

Ця емблема засвідчує, що перед вами товар українських виробників і якісний

З початку року почав діяти спільний проект Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів та  «Укоопспілки» «З турботою про українське». Що це за проект, нашому кореспондентові розповіла в. о. начальника інспекції з питань захисту прав споживачів у Рівненській області Марія АРСЕНЮК:

– Держспоживінспекція України та підпорядковані їй у регіонах підрозділи нині працюють над реалізацією програми Президента «Україна для людей». Щотижня про стан якості ринку ми доповідаємо голові Держ­споживінспекції Сергію Орє­хову. Оскільки результати перевірок якості продукції в 2011 році й нині засвідчили, що споживачі в основному звертають увагу на зовнішній вигляд продукту, термін придатності та ціну, а на інформацію про виробника, склад продукту, інші дані, зазначені на упаковці, – менше, то й виникла потреба в проекті «З турботою про українське».

Він створений саме задля повного інформування споживача, надання людям правдивої, достовірної ін­формації про те, де зроблені продукти харчування, які вони купують. Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів і «Укоопспілка» розробили спеціальне маркування для вітчизняних продуктів. Цей проект у першу чергу – патріотичний. Він нагадує українцям про переваги вітчизняних продуктів. А маркуватимуться вони спеціальною емблемою зі словами «З турботою про українське» та зображенням яскравого яблука.

Усвідомлюючи необ­хідність забезпечення безпеки товарів, які надходять на споживчий ринок України, враховуючи потребу створення ефективних умов для виробництва високоякісної продукції, ці дві установи й стали ініціаторами підписання меморандуму про співпрацю з вітчизняними товаровиробниками. Всіх їх і торгові мережі запросили приєднатися до проекту соці­альної відповідальності.

При цьому їхні продукти мають відповідати стандартам якості, що діють в Україні, і пройти перевірку в незалежних акредитованих лабораторіях. Тільки після цього виробник зможе отримати право брендувати свої продукти такою емблемою. Для споживачів  вона стане своєрідним орієнтиром, що цю продукцію можна спокійно споживати, а товаровиробників захистить від недобросовісної конкуренції.

Такі продукти вже почали з’являтися на прилавках магазинів України. Першим учасником проекту стала Центральна спілка споживчого товариства України, до складу якої входить понад 250 підприємств, а на Рівненщині – облспожив­спілка. Саме вони виробляють українські продукти харчування, які не поступаються якістю закордонним аналогам і навіть мають низку переваг.

Серед підприємств Рівненщини першими взялися захищати свою продукцію від недобросовісних конкурентів Рівненський заготівельно-збутовий комбінат (директор Леонтій Примачок), хлібокомбінат Рівненської райспоживспілки (директор Петро Мулявка). З цього приводу в нашій інспекції консультувалися Дубенський консервний завод, сіль­ськогосподарське фермерське підприємство «Калина», приватний під­приємець Микола Земляк і багато інших товаровиробників. З ініціаторами проекту вже підписали меморандум про співпрацю ВАТ «Яготинський маслозавод», ТОВ «Білоцерківський молочний комбінат», ТОВ «Харківський м’ясокомбінат», ВАТ «Гемо­пласт», ТОВ «Житомирські ласощі» та інші великі підприємства.

Отже, в питанні захисту прав споживачів, якості та безпеки продукції, розміщеної на споживчому ринку України, нарешті є зрушення. А за умови об’єднання інтересів держави, виробника, споживача зможемо навести лад на цьому ринку.

Валентина ПОГОНСЬКА

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.