Церква не продається

Март 15 08:17 2012

Каплицю на Словацького продавати не планують, – заявляють в УАПЦ

Редакція тижневика «Сім днів» 1 березня отримала відповідь від керуючого Рівненсько-Волинською єпархією УАПЦ, митрополита Макарія на запит стосовно ситуації довкола храму Св. Миколая Чудотворця, що в Рівному на вул. Словацького, 12. Нагадаємо: публікація про конфлікт громади і єпархії вийшла в дев’ятому номері нашої газети від 23 лютого цього року. У своєму листі на адресу редакції митрополит Макарій спростовує чутки про закриття чи продаж цієї церковної споруди. Сьогодні пропонуємо нашим читачам ознайомитися з витягами з листа керуючого єпархією.

«У Рівному, на вул. Словацького, 12 знаходиться не храм, а капличка Святителя Миколая при Рівненсько-Волинському єпархіальному управлінні УАПЦ, створена згідно з рішенням єпархіальної ради від 22 липня 2004 року. Чутки щодо закриття каплички не відповідають дійсності. Навіщо тоді було відкривати її? Чутки про продаж цього приміщення – це демагогія і нісенітниці тих людей, які не несуть послуху перед правлячим архієреєм і Церквою, яку він очолює згідно з Церковним уставом та Канонами церкви. Мені, як правлячому архієрею, довелося зробити багато поїздок до міської та обласної влади, щоб отримати те приміщення, і скільки доведеться ще очолювати Рівненсько-Волинську єпархію, ніхто цього приміщення не буде продавати.

Найвище керівництво Церкви – Помісний Собор і Архієрейський Собор на чолі з предстоятелем, а в єпархії це єпархіальний собор і єпархіальна рада із правлячим архієреєм. Їм належить приймати рішення щодо релігійних громад (парафій) чи єпархії, а не самому правлячому архієрею. Отець Іван Поляниця на даний час не є настоятелем каплички Святителя Миколая, оскільки Предстоятелем УАПЦ, Блаженнійшим митрополитом Ме­фодієм він заборонений у священнослужінні 23 січня 2010 року. Згідно з канонами він незаконно звершує богослужіння.

Як правлячий архієрей, я міг не підписувати статут громади, але я вважав, що священику можна довіряти і що це буде на користь для єпархіального управління. Отець Іван на той час (на початку існування каплиці, – прим. авт.) залишився без парафії в УПЦ КП, але обіцяв, що буде багато старатися для громади і єпархіального управління, отже він був призначений діловодом єпархіального управління. Але потім разом із п. Миколою Вельгусом (колишнім головою єпархіальної управи) перестав нести послух правлячому архієрею і перейшов під пряме підпорядкування Предстоятеля УАПЦ (митрополита Мефодія, – прим. авт.). Згодом він перестав коритися і Предстоятелю, за що отримав заборону в священнослужінні. Після цього він говорить нісенітницю, наче перебуває в юрисдикції Предстоятеля УАПЦ в Америці Блаженнійшого Костянтина, але указу про прийняття не представляє.

Чи може існувати громада і священик, які нікому не підпорядковуються?»

Наприкінці листа митрополит Макарій радить парафіянам каплиці, що на вул. Словацького, звернутися до нього, їм буде надано іншого священика і тоді «буде все добре».

До листа додано: протокол засідання єпархіальної ради Рівненсько-Волинської єпархії про створення каплиці на вул. Словацького, 12 у Рівному; роз’яснення стосовно конфліктної ситуації довкола згаданої каплиці від 20 листопада 2007 року за підписом архієпископа Макарія; рішення про заборону священнослужіння і виведення з кліру УАПЦ отця Івана Поляниці (від 23.01.2010) за підписом митрополита Київського і всієї України, предстоятеля УАПЦ Мефодія.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.