Товари браковані, а гроші – справжні

Март 15 08:53 2012

«Криве» пальто, «броньовані» двері з бляхи, цегла, що розсипалася ще до того, як її поклали в стіну – з такими та іншими бідами споживачів боролись останнім часом спе­ціалісти інспекції з питань захисту прав споживачів у Рівненській області.

За два місяці цього року в інспекцію надійшло майже 90 усних і письмових звернень. Усі вони детально розглянуті пра­цівниками інспекції, й 75,8 відсотка їх вирішили на користь споживачів, тобто повернули їм ледь не втрачені 30,2 тисячі гривень.

Провідний спеціаліст інспекції Ірина Удовиченко розповіла, що багато звернень споживачів стосувалися роботи житлово-комунальних підприємств, облводоканалу, ПрАТ «Рівнегаз», ПрАТ «Рівнеобленерго». Зокрема, йшлося про відшкодування тарифів за ненадані послуги, повірку лічильників газу і води, нарахування за послуги з водо- та газопостачання. До ПрАТ «Рівне­обленерго» рівняни мали претензії з приводу того, що їхні побутові прилади виходять із ладу через перенапругу в електромережі.

– Ми прийняли по телефону багато заяв від споживачів про те, що фірма «Санком», вивозячи сміття з приватного сектора, провела людям нарахування за ці послуги з жовтня-листопада 2011 року, не уклавши з ними угоди, – сказала Ірина Удовиченко. – В той же час ці споживачі до кінця року розрахувалися за вивезення сміття з КАТП-1728. Два підприємства між собою не врегульовують стосунки, а пропонують це зробити самим мешканцям. Це несолідно і несерйозно.

Багато рівнян повелися на дешеві броньовані протиударні вхідні двері, які їм пропонують реалізатори на вулицях міста. Придбавши їх, споживачі побачили, які ці двері неякісні, як вони просідають, яка слабенька і нещільна та броня. А кому пред’явити претензію? Від реалізатора немає жодного документа, тож, як кажуть, шукай вітра в полі. Допомогти таким людям просто неможливо.

Є ще один лохотрон, у який потрапили наші мешканці. Дізнавшись із радіореклами, що якась фірма може позбавити залежних від алкоголізму чи вилікувати хворих на гіпертонію, вони взялися телефонувати за вказаним київ­сь­ким номером. Їх вислухали й пояснили, що гарантують одужання та ще й 30-відсоткову знижку дадуть на препарати, які коштували не одну тисячу гривень. Уже через день-два спритні ділки доставляли «ліки» замовникам. Вручивши споживачам коробки, вони старалися швидко забрати гроші й миттєво зникали. Коли ж замовники роздивилися, що ці «ліки» не дають ніякого ефекту, стали телефонувати й приходити в інспекцію з питань захисту прав споживачів. Там обманутим людям лише поспівчували й розвели руками – без жодних касових чеків чи супровідних документів допомогти таким ошуканим шахраями споживачам неможливо.

– Але тим людям, які зберегли документи про покупку чи послугу, ми допомогли відшкодувати їхні кошти, – сказала Ірина Удовиченко. – Зокрема, виручили мешканку Рівного, яка до нового року вирішила пошити собі з власної тканини пальто, але його кравець зіпсував. Жінка звернулася до спеціалістів інспекції. Вона просила допомогти повернути їй тканину або гроші за неї, бо носити таке пальто просто неможливо. Побувавши в ательє, наші спеціалісти в цьому переконалися й запропонували власникові провести експертизу пальта або сплатити замовнику гроші, що передбачено законодавством. Завдяки втручанню інспекції підприємець віддав споживачеві 540 гривень.

З допомогою працівників інспекції повернули чотири тисячі гривень рівнянину, який придбав у магазині «Ельдорадо» ТзОВ «Дієса» несправний ноутбук.

ПП «Млинів-Трейд» продало мешканцеві Волинської області неякісну цеглу. Керівник цього підприємства разом із працівниками інспекції пересвідчився в цьому факті, побувавши в споживача. Він побачив, що цегла розсипається. Репутацію підприємства керівник рятував поверненням споживачеві понад 10 тисяч гривень, витрачених на придбання неякісної цегли.

Працівники інспекції радять споживачам завжди бути пильними при купівлі того чи іншого товару – не викидати чек за покупку. А при замовленні послуги, наприклад в ательє, вимагати квитанції з розписаними розмірами і фасоном пошиття того чи іншого товару. А ще не варто купувати речі в сумнівних продавців на вулицях, не знаючи походження товару, його виробника.

Валентина ПОГОНСЬКА

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.