Святослав Євтушенко: «труднощів не має той, хто нічого не робить»

Март 15 08:48 2012

Проблема збору і утилізації сміття актуальна для всіх країн світу. Одні держави вирішують її сучасно й успішно, інші лише шукають свій шлях до цивілізованого збору і переробки відходів. Майже три роки у Рівному працює компанія зі збору та утилізації сміття – «Санком-Рівне».
Про сьогодення та перспективи цього підприємства спілкуємося з директором «Санком-Рівне», депутатом міської ради шостого скликання Святославом ЄВТУШЕНКОМ.

– Пане Святославе, ваша компанія, хоч і працює в Рівному не так давно, однак нині вже обслуговує більшу частину міста. Розкажіть, будь ласка, як вдалося так швидко завоювати ринок, які ваші головні переваги?

– Наші спеціалісти надають виключно послуги з вивезення побутових відходів з території Рівного та його околиць. Наша мета – надавати послуги якісно та вчасно. Робимо все можливе, а то й більше, використовуючи всі ресурси та засоби. Щиро кажучи, не все так, як хотілось, бувають і невдачі, переважно через технічні труднощі. Щоб подолати їх, працюємо цілодобово. Вивезення сміття – це завжди тяжка та невдячна справа. Зайвим підтвердженням цього є те, що споживачі згадують нас лише тоді, коли послуга, за яку ми відповідальні, надається невчасно. Користуючись можливістю, прошу наших клієнтів набратися терпіння та прийняти вибачення за тимчасові незручності.

Ми працюємо відкрито, готові йти назустріч споживачеві, почути та допомогти кожному. Приблизно рік тому ми запровадили в себе систему GPS-моніторингу та, залучивши фахівців, створили систему, яка виводить на мо­нітор кожен піднятий контейнер, обліковує їх і автоматично звіряє із зареєстрованими на підпри­ємстві договорами. Система забезпечує повний публічний доступ до наших послуг: побачити роботу машин, перевірити і роздрукувати звіт про вивезення кожного контейнера в Рівному можна з будь-якого комп’ютера, що підключений до інтернету. Для цього достатньо зайти на офіційний сайт «Санком-Рівне»: www.sunkom.rv.ua. Клієнти можуть перевіряти відповідність кожного виставленого рахунку і акта виконаних робіт реальним послугам. Завдяки GPS-моніторингу навіть нарахування зар­плати фахівцям ТзОВ «Санком-Рівне», які працюють на лінії, залежить від кількості забраних контейнерів. Кожен працівник компанії отримує офіційну зарплату. За весь період роботи підприємства до Пенсійного фонду ми сплатили 586 тисяч гривень, а до місцевого бюджету Рівного – податок з доходів фізичних осіб в сумі 245 тисяч гривень. Також підприємство поповнило бюджет за рахунок 655 тисяч гривень ПДВ.

Таким чином можна говорити не лише про послуги, які ми надаємо, а й про відкритість нашої діяльності. Тож і не дивно, що підприємству довірили обслуговування значної частини міста. Ми цю довіру цінуємо і намагаємося виправдати. Нещодавно отримали відзнаку на регіональному етапі Всеукраїнського конкурсу якості продукції «100 кращих товарів України 2011 року» у номінації «Робота та послуги».

– Відомо, що «Санком» був одним з ініціаторів будівництва в Рівному сміттєпереробного заводу. На якому етапі роботи на будмайданчику зараз?

– Будівництво йде за графіком. Плануємо закінчити його в квітні. Тоді перша тонна альтернативного палива, виготовленого з відходів, надійде до споживача – цементного заводу в Здолбунові. До цього часу плануємо закупити нові автомобілі для швидшого та кращого обслуговування споживачів.

– Які ще новації у планах підприємства?

– Ми займаємося лише вивезенням сміття. Тому плануємо впроваджувати сучасні технології в цій сфері. Зокрема, готуємося до запровадження роздільного збору сміття в Рівному. Перш ніж перейти до практичного етапу, проводимо інформаційну кампанію, публікуємо просвітницькі матеріали, даємо роз’яснення про новацію через засоби масової інформації. Нещодавно організували тематичний конкурс екологічних проектів для школярів «Дім, що береже планету». Переможці, які представили корисні моделі і механізми, що могли би бути використані для роздільного збору сміття, отримали відзнаки і премії від компанії «Санком-Рівне». Ми пересвідчилися, що діти цікавляться цією проблемою, мають своє бачення її вирішення. Сподіваємося, що й дорослі не будуть байдужими до справи після запровадження роздільного збору сміття і діятимуть свідомо, так само як і наші європейські сусіди.

– Наша розмова відбувається напередодні вашого професійного свята – Дня працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення. Що б ви могли побажати колегам?

– Робота в комунальній сфері – найтяжча з усіх можливих. ­Оцінити цю каторжну працю може лише той, хто знає її не з чуток. Зайняті в цій сфері люди варті найвищого визнання, оскільки лише завдяки їм забезпечується життєдіяльність цілого міста. Коли в домівках тепло, світло і затишно, коли подвір’я прибрані та вивезене сміття, про комунальників ніхто не згадує. А от коли починаються проблеми… Тому хотілося б побажати здоров’я, натхнення та успіхів у непростій, але такій необхідній роботі. І найголовніше – вдячності та терпіння споживачів і клієнтів. Нехай у ваших родинах панують щастя, добробут, злагода і благополуччя.

Спілкувалася Надія АНДРІЄВСЬКА

write a comment

1 Comment

  1. Март 15, 08:53 #1 ANTON

    То це через труднощі ви забираєте сміття раз на тиждень, коли всі баки переповнені?

    Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.