Профорієнтація у прямому ефірі

Март 15 09:25 2012

Як зібрати новини? Що таке прямий ефір? Як правильно провести інтерв’ю? Відповіді на ці запитання отримали випускники загальноосвітньої школи №19 під час профорієнтаційної зустрічі на ПП ТРК «Сфера-ТВ», яку організував Рів­ненський міський центр зайнятості.

Щовечора мільйони глядачів вмикають телевізор, щоб подивитись останні новини. Та більшість із нас навіть не уявляє, що відбувається по той бік екрана. Команда «Прямий ефір!» стає відправною точкою кожного випуску новин та є найважливішими словами в роботі будь-якої телевізійної компанії.

Організовуючи захід, ми мали на меті ознайомити старшокласників із діяльністю телекомпанії та професіями цієї сфери: телеведучий, оператор, журналіст, монтажер.

Головний редактор телекомпанії «Сфера-ТВ» Андрій Смусь розповів школярам про історію каналу, особливості сучасного медійного простору, нові проекти, які зможуть незабаром побачити телеглядачі. Він поділився деякими професійними секретами, зокрема, як зробити інформаційні випуски цікавими, як збирати оперативні новини та правильно їх подавати глядачеві.

Цікавою була розповідь про те, як сам головний редактор став причетним до телебачення. На запитання учнів, чи мають журналісти вихідні та як вони проводять відпустку, головний редактор дав зрозуміти, що професія журналіста не має вихідних та відпустки, адже завжди доводиться тримати руку на «пульсі» останніх подій. Учнів особливо зацікавило те, якими особистісними характеристиками має володіти журналіст, щоб якісно й успішно виконувати свої обов’язки, та де можна отримати цю професію.

Після захопливої розповіді учні побачили всю телевізійну «кухню», яка зазвичай залишається для глядачів недосяжною. Головний редактор ознайомив учнів із роботою монтажерів, показав, що таке монтування ролика, продемонстрував, як працюють оператори з відеокамерами, які саме кадри є найціннішими. Не залишився поза увагою і головний помічник ведучих прямого ефіру – телесуфлер. Своїми секретами та успіхами поділилися також телеведучі «Сфери-ТВ».

Найціннішим у цій зустрічі стало те, що молодь змогла ознайомитись із роботою представників телевізійних професій «наживо», відчути, що таке телестудія, в якому ритмі працюють професіонали цієї сфери.

Дмитро ДЕГТЯРЬОВ,
головний спеціаліст відділу активної підтримки безробітних Рівненського міського центру зайнятості

Школярів, які ще не визначилися з тим, якою професією оволодіти, спеціалісти служби зайнятості запрошують завітати в інформаційний центр для молоді Рівненського міського центру зайнятості, де вони зможуть пройти тестування щодо вибору професії, взяти участь у тренінгах, а також відвідати підприємства та установи для ознайомлення з роботою конкретних представників професій.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.