Потрійне свято художника

Март 15 10:38 2012

Це почалося майже шістдесят років тому. Приходський священик із села Іванківці, що біля Млинова, попросив Феофана Бобрика, найздібнішого до малярства поміж учнів місцевої школи, написати для храму ікону. Відтоді все його життя обертається навколо мистецтва.

Сімдесятирічний ювілей живописця, котрий своїм пензлем прос­лавляє ландшафти рівнен­ського краю і обличчя його мешканців, збігся із сорокаріччям його роботи в Спілці художників. І вже до цих двох дат Феофан Михайлович приурочив найголовнішу подію – персональну виставку.

Вітання, дружні обійми, квіти й неповторна атмосфера причетності… У вщент заповненій спілчанській залі – лише най­ближчі друзі, колеги-однодумці, шанувальники і учні. Побажати творчого натхнення прийшли секретар міськради Андрій Грещук і заступник міського голови Галина Кульчинська.

– Я просто закохана у дві ваші роботи: «Натюрморт із бузком» і «Ранок на лузі», – зізналася Галина Григорівна. – Дуже хочеться придбати їх для міста.

На ювілейній експозиції «випадкові» роботи виставляти не прийнято. Кожне з півсотні представлених полотен – певною мірою ілюстрація різноманітності світосприйняття і світовияву Феофана Бобрика. Тут – й імпресіоністичні знахідки метра, і м’який, майже пастельний живопис, за яким, власне, довгий час пензель Бобрика й упізнавали, і дивні за контрастністю відтворення несподівано-дзеркальні зимові «передвижницькі» пейзажі. Інколи здається, що між роботами – нічого спільного. Хіба що витончена майстерність і тремтлива радість від ще одного відкриття.

А він і справді невиправний оптиміст:

– Ідей і задумів у мене, на щастя, більше, ніж часу. Хоча поєднувати мистецтво і роботу в творчій спілці нелегко. Але якщо ставиш собі мету – усе зробиш. Так і натхнення не залишає, і почуваєшся, як у молодості.

Феофан Бобрик усміхається на повне обличчя і йде зустрічати нових гостей, так і не відповів­ши, скільки ж робіт написав він за свою творчу кар’єру. Він їх і не рахував ніколи. Знає лише, що по кілька десятків його полотен є в Польщі, Англії, Америці, Канаді. І на кожному – наші надзвичайні пейзажі й неповторні, виразні обличчя земляків. Картини Феофана Бобрика багатьом потрібні й завжди в ціні.

Сергій СНІСАРЕНКО

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.