Однодумці Шевченка і гайдамаків

Март 15 11:26 2012

Учнівські шевченківські читання «Шлях до Кобзаря» знову зібрали юних шанувальників Тарасового слова зі школи-ліцею № 2 біля найстарішого і найромантичнішого в Рівному пам’ятника поетові.

Між ялинами і тополями в парку імені Шевченка рядки звучали зовсім не так, як на уроках. В інтонаціях чулося, що учні знаходять у Кобзаревому слові особисте, своє.

– У нашій школі це традиція – 9 березня приходити сюди з улюбленими Шевченковими віршами, – розповідає Ганна Коляда, вчителька української, організаторка і натхненниця шкільного Кобзаревого свята. – Діти люблять Шевченкові твори. Щоб відібрати учасників, ми навіть конкурс проводили. Важливо, що діти розуміють поетові думи. Це не тільки тому, що Шевченко писав доступно: його проблеми і досі сучасні.

Восьмикласник Максим Юрчук читав «Івана Підкову». Чому саме цей вірш?

– Мене захоплює історія козацтва, – каже він. – Ось як треба битися за Україну, за своє.  А Шевченко так виразив прагнення наших предків до волі, що я відчув: воно в нас спільне…

– Здається, що й Тарас Шевченко чує ці дзвінкі дитячі голосочки і радіє, що у вільній Україні його люблять, – поділилася враженнями ще одна авторка Кобзаревих читань, співробітниця парку Жанна Вагіна. – Ми знайшли можливість подарувати всім юним декламаторам солодощі й запросили безплатно і досхочу покататися на атракціонах у день відкриття літнього сезону.

Сергій СНІСАРЕНКО

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.