Одна велика родина

Март 15 09:28 2012

У Клеванському професійному ліцеї створені всі умови для успішного навчання та самореалізації молоді

Тут готують слюсарів з ремонту автомобілів та сільськогосподарських машин і устаткування, водіїв транспортних засобів, трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва, електромонтерів з ремонту і обслуговування електроустаткування, кухарів та кондитерів. У стінах Клеванського професійного ліцею такі професії нині освоюють майже п’ятсот учнів. Утім, у навчальному закладі вони не лише здобувають теоретичні знання і практичні навички роботи, а й закладають фундамент для побудови власного майбутнього життя, переймають мудрість і досвід своїх учителів, навчаються толерантності, людяності й відповідальності, долучаються до ведення здорового способу життя. А ще товаришують між собою і підтримують одне одного у всіх починаннях.

Мабуть, через створену тут атмосферу приязні і поваги Клеванський професій­ний ліцей справляє враження однієї великої родини, де директор знає на ім’я чи не кожного учня, де у просторих ошатних коридорах приємно спілкуватися на перерві у колі друзів та одногрупників, а потім іти на урок до гарних сучасних кабінетів історії, української мови, правил дорожнього руху чи лабораторій з хімії та фізики. Приємно вражає дисципліна під час занять і на перервах, вихованість та привітність ліцеїстів, що, в свою чергу, також сприяє ефективній організації навчального процесу. Секретами успішного навчання давно оволоділи у стінах цього закладу, адже Клеванський професійний ліцей має давні традиції  підготовки фахівців.

Історія закладу має глибоке коріння і сягає далекого 1953 року, коли в старовинному замку князів Чарторийських відкрили школу механізації, де готували трактористів і комбайнерів, бухгалтерів і доярок, електромонтерів та механізаторів тваринницьких ферм. 2004 року заклад перейме­нували на Клеванський професій­ний ліцей. Незважаючи на складні економічні часи у країні, ліцей зумів вистояти, подолати труднощі та далі навчає дітей, залишаючись одним із найкращих закладів, що готує спеціалістів для села.

– Запорукою успішного здобуття учнями знань, умінь та навичок, безперечно, є належна матеріально-технічна база нашого закладу. Ми маємо два навчальні корпуси, де розташовані 19 навчальних кабі­нетів, 8 лабораторій (комбайнів, тракторів, слюсарної справи, електроприводу), 5 майстерень, автодром, трактородром, спорткомплекс, площадка для військової підготовки, навчальний полігон з боксами та площадками для зберігання техніки, – розповідає директор ліцею Борис Панчук. – Гордістю нашого закладу є машинно-тракторний парк, що складається з 27 тракторів, двох екскаваторів, більш як півсотні сільськогосподарських машин та агрегатів, чотирьох комбайнів, легкових і вантажних автомобілів. Відтак здобуті теоретичні знання учні мають можливість відразу застосовувати на практиці. Ліцей володіє більш як 200 га землі. Поля, надані нам для навчального господарства, ми самі ж і обробляємо, вирощуємо на них продукцію рослинництва, в основному зернові культури.

Кількість дітей, які бажають оволодіти професіями водія, тракториста чи слюсаря, зростає. Навчатися до закладу приїжджають діти не тільки з Рівненської, а й сусідніх областей. За роки існування значно зріс і колектив закладу. Якщо на початку дітей навчали 15 викладачів та 18 майстрів виробничого навчання, то нині тут працює 92 людини, з яких 50 чоловік – це педагогічний колектив.

Усі кабінети училища обладнані технічними засобами навчання, комп’ютерами, наочними стендами і плакатами. Після ремонтів змінився естетичний вигляд кабінетів: історії України, української літератури, інформаційних технологій, кулінарної справи, кондитерського мистецтва. Адже в ліцеї розуміють, що приємний інтер’єр та затишна атмосфера сприяють вдалому навчальному процесу. До речі, саме для забезпечення комфорту в навчальних приміщеннях і гуртожитку тут подбали про тепло, запустивши у роботу котельні в автономному режимі. Тепер навіть у найлютіші морози діти, не відчуваючи холоду, можуть повністю віддатися навчанню. Стимулом до здобуття знань для учнів є запроваджені тут навчальні рейтинги, переможці яких мають шанс отримувати більшу стипендію.

Окрім навчального процесу ліцеїсти беруть активну участь у підготовці різноманітних вечорів відпочинку, святкових концертів. При закладі під художнім керівництвом Лілії Шахмацір діє фольклорний ансамбль «Криниченька».

– У нас навчаються дуже талановиті діти. П’ять років поспіль вихованці нашого закладу стають переможцями Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності за професіями «тракторист-машиніст» і «слюсар сільськогосподарської техніки». Учні ліцею – постійні призери міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Т.Г.Шевченка, обласних етапів міжнародного конкурсу української мови імені П.Яцика, обласного етно-фестивалю «Віфлеєм­ська зірка», – розповідає про досягнення вихованців заступник директора Клеванського професійного ліцею Ірина Кривошеєва. – Окрім ґрунтовних знань наші діти показують і високі спортивні результати, адже вони є неодноразовими призерами обласних спартакіад і відкритих чемпіонатів області.

Більшість учнів ліцею тут не тільки здобувають потрібні знання, а й живуть. Заклад надає учням гуртожиток, розрахований на 300 місць. Душові кабіни, санвузли, кухні, кімнати для сушіння білизни – у гуртожитку створені всі необхідні умови для комфортного проживання. Діти відпочивають, спілкуються та організовують спільне дозвілля, готуються до занять у кімнатах самопідготовки, читають потрібну літературу в бібліотеці, яка працює безпосередньо в гуртожитку. До речі, під керівництвом бібліотекаря учні займаються краєзнавчою роботою, досліджують історію своїх сіл.

Клеванський професійний ліцей входить до десятки кращих професійно-тех­нічних закладів нашої області. Але зупинятися на досягнутому тут не збираються. Керівництво закладу планує обладнати новий ком­­-п­’ютерний клас, закупити сільськогосподарське обладнання, провести ремонт у приміщеннях, замінивши старі вікна на нові метало­пластикові, і зробити ще багато чого. І все це задля головної мети – виховати і вивчити нове покоління працьовитих, творчих та енергійних спеціалістів.

Марина ФУРС

  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.