Мене затопили сусіди

Март 15 08:09 2012

Більш як рік нам на голову зверху капає. Не можна полежати у ванні, бо якраз над ванною «іде дощ». Сусіди зверху запевняють, що в них усе сухо. Там ванна обмурована, і вони не хочуть розбирати плитку. Як мені притягнути їх до відповідальності?

Степан Петровець

Ми попросили відповісти на це запитання нашого читача юриста РОГПО «Правозахист» Наталію КУЗЬМЕНЮК.

– Відповідно до ч.1 ст. 22 Цивільного кодексу України, – розповіла вона, – особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.

Згідно зі ст. 1166 Цивільного кодексу України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Існує два традиційні способи вирішення питання відшкодування шкоди, завданої затопленням квартири: добровільний і судовий.

Перша дія, яку слід вчинити при затопленні вашої квартири, – викликати представників жеку і правильно скласти акт обстеження приміщення за фактом затоплення.

Акт про затоплення (затік, протікання) квартири рекомендуємо оформити в найкоротші терміни після затоплення квартири. Акт складається в довільній формі або у формі, встановленій жеком. До складу комісії при складанні акта про затоплення квартири слід включити:

— власника затопленої квартири або його представника (юриста);

— власника або представника (наприклад, наймача) квартири, з якої відбулося затоплення (протікання);

— представників організації, що здійснює управління цим багатоквартирним будинком (це може бути жек, будь-яка інша керуюча організація). Бажано, щоб це були голова цієї організації і технічний фахівець (сантехнік).

В акті про затоплення (затік, протікання) квартири комісія має зафіксувати: 1) факт затоплення та пошкодження майна; 2) причину затоплення; 3) причинно-наслідковий зв’язок між виявленою причиною затоплення і заподіяними ушкодженнями. В акті слід чітко відобразити, що пошкодження у квартирі, спричинені затопленням, виникли саме внаслідок виявленої течі.

Важливо знати, що акт підпи­сується всіма членами комісії.
У разі відмови будь-кого з членів комісії від підписання акта про це робиться відповідний запис.

Акт скріплюється печаткою організації, що здійснює управління багатоквартирним будинком. Після складання акта про затоплення квартири необхідно визначити винного у затоп­ленні, про що вказати в цьому акті.

Після визначення винної сторони пред’являємо під розписку про отримання до неї письмову вимогу про відшкодування шкоди, заподіяної затопленням. Така вимога повинна бути обґрунтованою – перш ніж визначити вартість збитку, необхідно провести самостійний маркетинговий аналіз.

Після того як ви отримаєте письмову відповідь на вимогу, у вас є кілька варіантів: 1) позиватись до сусіда; 2) позиватись, не задіюючи сусіда, одразу до організації-виконавця сантехнічних робіт (або ж до продавця придбаної сусідом неякісної сантехніки); 3) позиватись до організації, яка продала неякісну сантехніку чи неналежним чином виконала сантехнічні роботи (роботи з монтування придбаної сантехніки), однак як заінтересовану особу притягти до участі в справі сусіда.

Перевага для вас – піти третім із названих шляхів, бо при цьому ви: 1) не псуєте стосунків із сусідом, визнаючи, що його вини в затопленні немає; 2) доступно пояснюєте суду причинний зв’язок між вашою квартирою і організацією, що проводила сантехнічні роботи поверхом вище; 3) стягуєте кошти дійсно з винної особи, з рахунків якої, крім того, значно швидше можна отримати суму, присуджену як відшкодування.

Якщо частково або повністю ремонтні роботи після затоплення вами вже проведені, зберігайте чеки та квитанції, отримані при придбанні будівельних та інших ремонтних матеріалів. Усі вони також будуть доказами в суді на обґрунтування розміру заподіяної вам шкоди.

Ви маєте можливість отримати юридичну консультацію за адресою:

33028, м. Рівне, вул. Чорновола, 10, тел. 22-20-04 (в подвір’ї торгового дому «Вікторія»).

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.