«Просвіта» має свій музей

Март 15 15:35 2012

Музей рівненської Просвіти відкрили 15 березня в спеціалізованій ЗОШ № 15 (вул. Пушкіна, 17). У невеликій кімнаті представлені історичні матеріали, доробки учасників просвітянського руху, документи та фото, які ілюструють діяльність об’єднання за останні роки.

Ідея створення такого музею виникла у міських просвітян уже давно. Однак втілити її вдалося лише тепер.

– Цього року рівненській Просвіті виповнюється 95 років, – розповіла на відкритті музею голова міського об’єднання товариства «Просвіта ім. Т. Шевченка», заступник начальника управління освіти Катерина Сичик. – Головна наша мета – вшанувати пам’ять людей, які долучилися до створення та діяльності Просвіти, розвитку просвітянського руху на Рівненщині, до тієї великої боротьби, яка велася за незалежність, волю і українську державу. Ми прагнули показати, що вже вдалося зробити і над чим нині працює Просвіта для того, щоб Україна ставала українською.

На відкритті музею побували не лише учасники товариства, а й митці, викладачі, студенти, представники міської та обласної влад.

– Мені дуже імпонує ідея створення такого музею, – зазначив міський голова Рівного Володимир Хомко. – Це громадське об’єднання працює не заради чиєїсь вигоди, а для відродження українських традицій, історії, мови. Тому влада буде підтримувати його і фінансово, і організаційно. Щоб Просвіта в Рівному почувалась як удома і ефективно працювала.

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.