«Переоформлення» пенсії обійшлось 80-річній жінці у вісім тисяч гривень

Март 15 08:39 2012

Шахраї придумали новий спосіб видурювання грошей у стариків. 28 лютого їх жертвою стала 80-річна мешканка обласного центру, яка відкладала по кількасот гривень із кожної пенсії, аби заощадити гроші на власний похорон.

«Якщо ви не отримали повідомлення про необхідність переоформлення пенсій, то ми можемо залагодити цю проблему на місці», – з такими словами звернулись до бабусі дві жінки, на вигляд 35-40 років, які жваво зайшли до її будинку. Бабця поволі пішла за ними.

– Одна мені показала якесь посвідчення, але ж хіба я в тому розбираюсь, коли сліпа, – розповідає 80-річна Емілія.

«Службовці» попросили показати паспорт і пенсійне посвідчення. А з подальшої їхньої розмови жінка зі сльозами на очах згадуватиме лише окремі моменти.

– Усе було, як у тумані, – каже пенсіонерка. – Як я віддала їм вісім тисяч гривень, не пам’ятаю.

Шахрайки запевняли, що заощадження громадяни повинні покласти у конверти і тримати доти, доки не підійде час реформи. Коли пенсіонерка виклала на стіл усі свої заощадження, шахрайки перерахували їх та запакували у конверт. Жінка не пригадує, що було далі, однак коли вона із цікавості вирішила подивитися, що всередині, то виявила у паперовому сховку лише чисті папірці.

– Жінки мене запевнили, що після реформування пенсіонерам нададуть безоплатну допомогу, а також продукти харчування, а саме літр олії, кілограм цукру та кілограм гречки, – зазначає пані Емілія. – А я ж відмовляла собі в деяких харчах, аби побільше зібрати.

– За цим фактом порушено кримінальну справу за частиною 2 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство), санкція якої передбачає позбавлення волі на строк до трьох років,  – коментує ситуацію начальник УМВС Василь Лазутко.

– У Рівному проживають 55 тисяч пенсіонерів, – повідомив начальник управління пенсійного фонду України у місті Рівне Микола Німчук. – Тож навіть фізично обійти таку велику кількість людей похилого віку ми не в змозі. Соціальні служби, як правило, не проводять таких заходів та акцій, а про майбутні реформи не розповідають, ходячи від будинку і до будинку.

Отже, гіркий досвід бабусі Емілії ще раз доводить: не варто впускати у свою домівку незнайомих людей. Якщо вам повідомляють про зміни у пенсійному законодавстві або з питань соціального захисту, зверніться насамперед до відповідних інстанцій. У крайніх випадках телефонуйте до міліції за номером «102».

Тамара ЛИСЕНКО

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.