У Рівному збирають історії про УПА

Март 14 11:48 2012

Нещодавно у Рівному стартував мистецько-історичний проект «12 історій про УПА», присвячений 70-й річниці створення Української повстанської армії на Рівненщині. Детальніше про нього нашій газеті розповіла ініціатор проекту заступник міського голови Рівного Галина Кульчинська:

– Восени 2012-го виповнюється 70 років із моменту створення УПА. Її перші загони у 1942 році з’явилися саме на Рівненщині і називалися тоді «УПА-Поліська Січ». Взагалі-то вшанування цих героїв мало б відбуватися на державному рівні і впродовж усього року, але ми розуміємо ситуацію в державі, якій, можливо, не до цього, і маємо робити те, що залежить від нас. Тож і виникає питання: як ми можемо вшанувати цих героїв, які присвятили себе боротьбі за Україну в протистоянні з німецьким фашизмом та військами НКВС? Адже переважно то були юнаки і дівчата, які хотіли любити, жити, працювати і творити, але були змушені жертвувати всім, йти на смерть і гинути у нерівній боротьбі.
Очевидно, сьогодні найважливішою для них є наша з вами пам’ять. Пам’ять, яку ми могли б зафіксувати у вигляді конкретних історій про цих людей. Історій, що їх ми з вами не раз чули від них самих чи від наших друзів та знайомих, які мали рідних в УПА.

Так народилася ідея «12-ти історій про УПА», хоча їх має бути значно більше, і всі вони увійдуть до книги, яку ми видрукуємо до дня Покрови Божої Матері, 14 жовтня, коли офіційно й відзначається 70-та річниця УПА.

Написати свою історію у віршах або прозі запрошуємо всіх охочих. Чим більше людей візьме участь у проекті, тим буде краще, але особливо нам важливо – залучити молодь. Бо хлопці і дівчата з УПА гинули заради них.

На допомогу авторам запропонуємо 12 живописних сюжетів на тему УПА, які можуть когось надихнути чи підштовхнути на роздуми. Картини малює наш рівненський художник і, що важливо, він бачить у цьому свою місію. Кращі 12 історій до цих картин з’являться у вигляді яскравого подарункового настінного календаря. Хотілося б наголосити, що абсолютно всі надіслані творчі роботи мають реальний шанс вийти друком.

Тож запрошуємо всіх брати участь у конкурсі «12 історій про УПА», писати власні історії і слідкувати за перебігом нашого спільного проекту на сторінках в інтернеті: vk.com/this is your story та www.facebook.com/youstory.upa


Записала Ксенія БОЙКО

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.