Галерея «Євро-Арт» представляє виставку «Мистецька Яфина»

Март 12 12:10 2012

Уперше у Рівному експонується творчий доробок засновників закарпатської школи малярства: Адальберта Ерделі (1891-1955) та Йосипа Бокшая (1891-1975) у рамках виставки «Мситецька Яфина». Відкриття о 16 годині 14 березня в галереї європейського живопису «Євро-Арт» (м. Рівне, проспект Миру, 4).

На презентацію виставки запрошені: художники, мистецтвознавці, науковці Рівного і Львова, державні та громадські діячі краю, культурно-мистецька еліта міста й області. Своїми споминами про зустрічі з Адальбертом Ерделі та Йосипом Бокшаєм і поглядом на їхню творчість поділиться Заслужений художник України, професор Львівської Національної академії мистецтв пані Марта Токар.

У центральній залі галереї європейського живопису «Євро-Арт» презентують два десятки картин відомих корифеїв малярства, зібраних із приватних колекцій.

Творчість А.Ерделі та Й.Бокшая започаткувала на Закарпатті своєрідну школу живопису, аналогів якої немає в Європі. Для неї характерно органічне поєднання високої європейської майстерності із створенням яскравих художніх образів у фокусі колористичного коду закарпатської культури. Відкривши 85 років тому Приватну школу рисунку в Ужгороді, вони спрямували мистецьку традицію краю на пошанування любові і поваги до рідної землі, що бринить із кожної презентованої картини.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.