У Рівному вшанували пам’ять Тараса Шевченка [+ФОТО]

Март 09 13:23 2012

Сьогодні, 9 березня, представники влади, громадських організацій та  громади Рівного відзначають 198-му річницю від дня народження геніального співця українського народу Тараса Григоровича Шевченка.

З нагоди цієї події на майдані Незалежності  відбулося урочисте покладання квітів  до пам’ятника Кобзареві. У виконанні народного хору «Верес» Міського будинку культури прозвучали пісні на слова видатного українського поета, а учні рівненських шкіл декламували його вірші.

Пізніше урочистості продовжилися  в облмуздрамтеатрі. Під час літературно-мистецького свята читали вірші геніального поета. Українські пісні звучали у виконанні бандуриста. Показували театральні сценки з його життя. Говорили про те, що Тарас Шевченко виховував покоління борців за незалежність України, любив свій народ і визнавав непереможну силу його духу. Він — борець за права і волю людей. Його поезія —  з народу і для народу, а з його творчості слід черпати віру.

Голова Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України Лідія Рибенко зазначила, що Тарас Шевченко — це постать космічного масштабу, бо він  мислив космічними поняттями: народу та держави.

— Бог дарував українцям пророка з таким словом. Навряд чи Шевченко здогадувався про велич своєї місії, але він виконав її якнайкраще, — сказала під час свого виступу Лідія Рибенко.

Секретар міської ради Андрій Грещук пригадав, як на початку 90-х років розпочався рух за будівництво пам’ятника Шевченку. Не зважаючи на складні економічні часи, безгрошів’я, вся громада разом таки зібрала необхідні кошти і спорудила пам’ятник Кобзареві.

— Ми всі — різні, з різними поглядами та світоглядом, але, читаючи твори Тараса Шевченка, розуміємо, що тільки разом можемо збудувати сильну та квітучу українську державу, — висловив думку Андрій Грещук.

Марина ФУРС

write a comment

3 комментария

 1. Март 09, 20:02 #1 Поэтом можеш ты не быть...

  «Лідія Рибенко зазначила, що Тарас Шевченко – це постать космічного масштабу, бо він мислив космічними поняттями: народу та держави.» Оце класно сказанула наша поетеса. Пора б їй уже астрономію викладати. Уявляєте тему: Вплив творчості Тараса Шевченка на метеоритний дощ…
  Ще один опус «Секретар міської ради Андрій Грещук пригадав, як на початку 90-х років розпочався рух за будівництво пам’ятника Шевченку.» Асам він хоч копійку поклав до цієї скарбнички? і до речі, це почалося ще наприкінці 1980-их, з ініцііативи покійних Червонія та Бориса Степанишина, а також Поровського, Пилипчука та Олекси Новака. Де ви були, А.Грещук — не чули про вас тоді.

  Reply to this comment
 2. Март 12, 10:08 #2 Nex до Поэтом можеш ты не быть.

  Ті гроші, які назбирали Червоній, Поровський, Степанишин та іже з ними шукають досі. Якби не покійний Чайка, то навряд чи цей пам’ятник був!

  Reply to this comment
 3. Март 12, 22:47 #3 Поэтом можеш ты не быть...

  Чайка? Навіть смішно. Здерли зі всіх заводів і підприємців певні суми і побудували монумент. А про гроші Вам не варто і говорити. Це були копійки після інфляції 1993 року…. На жаль, до того і спрапвді не змогли їх використати. І це правда.

  Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.