Умієш сам — навчи дружину

Март 08 09:34 2012

Керуючись таким принципом, рівнянин Микола Додчук зробив бісероплетіння справою своєї сім’ї. Його дружина Галина в цьому мистецтві вже пішла далі від чоловіка. Прикрашати бісером навколишній світ – її улюблене заняття.

Бісероплетіння посідає вагоме місце в житті рівнянки Галини Додчук. Оволодівши цим видом мистецтва кілька років тому, сьогодні жінка не може прожити без улюбленого заняття й дня. Любов до роботи з маленькими намистинками майстрині прищепив її чоловік, який самотужки оволодів основою техніки бісероплетіння в студентські роки. Саме він і став для Галини першим учителем.

У той час, коли вони з чоловіком навчалися дуже модному нині бісероплетінню, не було стільки навчальної літератури, як тепер. «Наукою» оволодівали самі методом спроб і помилок. Починали з найпростіших речей – популярних у ті часи, та й нині, фенечок. Із часом почали шукати якусь інформацію в книжках, журналах, інтернеті.

– Першою більш глобальною роботою став комплект із кольє і сережок, які я створила за один вечір, дивлячись урок в інтернеті. Тоді й зрозуміла, що бісер – це моя любов, – ділиться спогадами Галина Додчук.

Здобуваючи потрібні знання, майстриня поступово втілювала їх у справу, щоразу відшліфовуючи та вдосконалюючи свою майстерність. Сьогодні жінці під силу виплести з бісеру все, що душі завгодно, – браслети, кольє, намиста, сережки, паски, квіти.

– Найбільше мені подобається створювати прикраси з бісеру. Вважаю, що так я хоч трішки, але роблю світ навколо прекраснішим. Адже такі гарні речі не тільки приносять радість і втіху тим, хто їх носить, а й радують око оточуючих людей, – каже про своє захоплення майстриня.

Рідні Галини пишаються її талантом. Саме вони були першими цінителями її виробів, коли жінка тільки-но почала займатися бісероплетінням. Близькі люди не тільки підтримують майстриню в її захопленні, а й всією родиною допомагають їй створювати вироби з бісеру. Адже за ті кілька років, що Галина Додчук займається бісероплетінням, її роботи стали популярними не тільки в рідному місті. Прикраси з бісеру жінка відправляла на замовлення до Італії, а нині працює над витворами, які поїдуть до Парижа. І хоч бісероплетіння – це все-таки більше захоплення, аніж спосіб заробити, все ж бажаючих придбати кольє чи браслет вистачає.

– Кожен вибирає прикраси на свій смак і для відповідного стилю. Комусь потрібне кольє для вечірнього вбрання, іншим – звичайне намисто до сарафана чи сукні, ще комусь – біжутерія, яка б пасувала до ділового стилю одягу, чи прикраси до весільного образу. До речі, однією з найскладніших робіт був весільний комплект «Ніжність», над яким ми разом із чоловіком працювали два тижні. Робота була складною, тому що в одному виробі поєднали різні техніки бісероплетіння, – розповідає майстриня.

Довгий час Галині не вистачало сміливості і впевненості для того, щоб показати свої витвори на якійсь виставці. Але після успіху її робіт на «Музейних гостинах» у 2010 році ситуація змінилася: людям подобаються її прикраси. Споглядаючи їх, вони не приховують свого захоплення. Майстриня готується презентувати на цьогорічних «Музейних гостинах» колекцію дитячої біжутерії. А також працює над серією ґерданів.

– Це такі давні слов’янські прикраси, як жіночі, так і чоловічі, що виконують функцію не лише оздоби, але й оберегу. Я намагаюся створювати більш сучасні варіанти цих прикрас, – каже Галина Додчук.

Бісероплетіння, за словами майстрині, потребує терпіння та зосередженості. Але жінка щодня намагається присвятити час своєму захопленню. Адже отримує від цього радість і задоволення, можливість відволіктися від буденних справ і повністю зануритися у світ краси, якої так бракує сучасному навколишньому світові.

Марина ФУРС

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

1 Comment

  1. Март 11, 14:16 #1 Marinka

    Особисто захоплююсь роботами Галі!!! Вона така молодчинка! Обожнюю її сережки і ношу їх із величезним задоволенням!!! +++++

    Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.