Нелегали мають шанс безплатно перейти на легальне становище

Март 08 09:23 2012

Як ввести в експлуатацію гараж-самобуд? Куди іти і які документи збирати? Із цими запитаннями звернувся до нашої газети рівненський пенсіонер Павло Шамшуков.

Оскільки 25 липня минулого року набрав чинності наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 24 червня 2011 року № 91 «Про затвердження Порядку прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків І та ІІ категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж», то питання, яким перейнявся наш читач, – вчасне. Головний державний інспектор Інспекції ДАБК у Рівненській області Тетяна Рубльова на прохання нашого кореспондента пояснила, що потрібно для того, аби ввести такі об’єкти в експлуатацію.

– Тетяно Василівно, поясніть, будь ласка, які об’єкти підпадають під дію цього Порядку?

– Згаданий Порядок встановлює процедуру та умови прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом індивідуальних (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків І та ІІ категорії складності, зведених до 31 грудня 2009 року без дозволу на виконання будівельних робіт і заяви про прийняття в експлуатацію яких подано до 31 грудня 2012-го.

– Що потрібно для прийняття в експлуатацію таких об’єктів?

– Забудовник повинен надати до інспекції такі документи: заяву про прийняття в експлуатацію об’єкта; два примірники заповненої декларації; звіт про   проведення   технічного   обстеження   будівельних конструкцій  та  інженерних мереж  об’єкта  з  висновком  про  їх відповідність вимогам надійності і безпечної експлуатації; копію документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об’єкт (засвідчена в установленому порядку); копію технічного паспорта, виданого бюро технічної інвентаризації (засвідчена в установленому порядку).

– Я чула, що на цій справі вже підробляють посередники…

– Справді, нині спостерігається негативне тенденція збільшення кількості випадків пропозицій громадянам щодо надання послуг з оформлення декларацій за певну винагороду з боку приватних осіб та юридичних фірм, які зводяться лише до технічного заповнення декларацій. Але громадянин може самостійно заповнити декларацію, просто скориставшись підстрочними вказівками у формі декларації. Адже всі дані, потрібні для її заповнення (інформація про земельну ділянку, про основні показники об’єкта, тощо), у нього є.

– Чи існує покарання для власників споруд, зведених без дозволу?

– Інспекція, в межах своїх повноважень, розглядає справи про адміністративне правопорушення і накладає адміністративні стягнення згідно із статтею 244-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

– Скільки коштує прийняття об’єктів в експлуатацію?

– Інспекція ДАБК у Рівненській області приймає об’єкти в експлуатацію на безоплатній основі.

Марина ФУРС

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.