На крок попереду часу

Март 08 12:43 2012

– Дівчата у нас – най­кращі, працювати разом із ними – саме задоволення! Усі інтелектуалки, красуні, позитивні, одухотворені й швидкі на допомогу! – такими компліментами Вікторія Гупалюк, директорка Рівненської централізованої бібліотечної системи, готова обдаровувати своїх співробітниць і колег не лише напередодні жіночого свята. На її думку, просто необхідно поважати і любити людей, із якими працюєш. Тим більше що в тендітних руках цих жінок такі колосальні духовні скарби.

«Чоловіків троє, та й ті на півставки», – розповідають про свій колектив бібліотекарки, через чиї руки щороку проходить по півмільйона лише паперових фоліантів. Кожна з цих жінок може вмить «відрекомендувати» будь-яку книгу з кількамільйонних фондів, підібрати періодику за темою, скласти шлях для ви­рішення інтелектуального завдання. Тут працюють лише профільні фахівці – випускники бібліотечних факультетів вишів.

– Бібліотекарки – енту­зіастки, яких ще пошукати, – підтримує думку Тамара Недоводієва, керівник одного з підрозділів інформаційно-книжкової мережі. Двадцять років вона очолювала цей колектив, має що розповісти про всіх і про кожного. А Валентина Ковальська – беззмінна з 1975 року голова профкому, з гордістю додає:

– Дівчата наші люблять свою роботу, бо відчувають, як потрібна щодня і учням, і студентам, і всім, хто переступить поріг бібліотеки, їхня фахова допомога. Майже вісімдесят відсотків наших працівниць мають стаж роботи в бібліотеках понад двадцять років. Хочу, щоб вони відчували любов із усіх боків – від читачів, керівництва, колег, а головне – в родинах.

Наскільки престижна професія бібліотекаря можна судити з того, що 50 із лишнім років віддали цій справі чудові й мудрі жінки – Світлана Юра, Олеся Тарасюк, Лідія Чупір, Любов Грищук. До речі, наймолодші працівниці бібліотечної системи теж себе не уявляють без професії хранительок людських знань. Жанна Жарська (вона – завідувачка першого в місті інформаційно-бібліографічного відділу) займається комп’ютеризацією книгозбірень із 2003 року. А мріяла про роботу в бібліотеці ще з молодшої школи. І Оксана Токар, бібліотекар інтернет-класу, наймолодша серед працівниць централізованої бібліотечної системи, мріяла про цю роботу із самого дитинства.

– Робота бібліотекаря сучасна і цікава, – посміхається вона. – Не всі уявляють, скільки тепер у нас електронних і аудіовидань, інтерактивних мереж. Бібліотеки потрібні для того, щоб навчатись. От і мусимо триматись хоча б на крок попереду часу.

Сергій СНІСАРЕНКО

  Categories:
write a comment

1 Comment

  1. Март 13, 14:49 #1 Annet

    Перш ніж про щось писати, шановний пане, досконало вивчіть тему! Бо в темі ви «плаваєте», скажу Вам відверто! Самовдосконалення ще нікому не завадило!

    Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.