Квіти до місця останнього бою Хасевича

Март 08 11:16 2012

поклали вдячні представники рівненської громади

Ніл Хасевич не міг битися зі зброєю в руках. Але загинув як герой, як непереможений воїн. Шістдесят років тому, 4 березня 1952 року, на околиці села Сухівці життя Хасевича і двох його побратимів обірвали кілька гранат, підступно закинутих у криївку нескорених.

На місце останнього бою видатного українського художника приїхали, щоб вшанувати пам’ять героя, рівняни: представники громади, просвітяни, старшокласники спеціалізованої школи «Центр надії», журналісти. Кошик із жовтими хризантемами, повитими блакитними стрічками, від міської влади поклав біля пам’ятника митця начальник управління культури і туризму Роман Гриценюк.

Про долю легендарного повстанського художника, тілом – інваліда, а духом – титана, розповів Ігор Марчук, науковий співробітник Рівненського краєзнавчого музею, автор кількох книг і численних наукових розвідок про Ніла Хасевича. Мирослава Жовтан, активістка рівненської «Просвіти», нагадала, як і досі для українців важливо не легковажити трагічними уроками національної історії.

Невдовзі в одному зі скверів у центральній частині Рівного постане, як символ незламності і талановитості нації, пам’ятник Нілові Хасевичу. Але те узлісся на окраїні Сухівців – унікальне. Окроплене кров’ю митця, воно – лише в кількох кілометрах від славної Пересопниці. І в довгих сорока роках від нашої Незалежності.

Сергій СНІСАРЕНКО

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.