Збір сміття й gprs-навігатори

Март 08 11:23 2012

зацікавили комунальників із сусідніх міст у Рівному найбільше

Минулого тижня в нашому місті побували керівники житлово-комунальної галузі з кількох українських міст. Вони вивчали зміни в законодавстві щодо розвитку галузі, а також переймали досвід рівненських комунальників.

Серед розмаїття комунальної тематики багатьох гостей зацікавила система збору сміття в місті та будівництво сміттєпереробного заводу.

– Для нас таке підприємство – це перспектива. Бо нещодавно запустили лише першу чергу сміттєсортувального підприємства, – поділився враженнями директор де­партаменту житлово-комунального господарства Чернівецької міської ради Дмитро Сірман. – Рівне має цікаве нововведення: котельня, яка працює і на газу, й на тирсі. Для нашого міста це теж питання майбутнього. Зацікавив і досвід реорганізації міських ЖКП. Сподобався міський го­лова Рівного. Приємно, що він комунальник зі стажем, який бачить проблеми і знає, як у цих складних умовах їх вирішувати.

Ще одна ініціатива, яку захотіли перейняти колеги з інших міст – використання систем gprs-навігації на сміттєвозах.

– Хочемо зробити щось подібне в себе, встановити навігацію на маршрутках і комунальному транспорті. Тож досвід Рівного буде корисним, – наголосив заступник міського голови м. Івано-Франківськ Микола Саєвич.

А колега з Луцька зацікавилася муніципальною програмою сталого розвитку. Адже в цьому місті лише починають реалізовувати програми підтримки ОСББ. У Рівному ж упродовж останніх років на співфінансування проектів об’єднань співвласників виділяють по 3,5 мільйона гривень, щороку втілюється до 30 проектів.

– У 2012 році на підтримку ОСББ у Луцьку передбачено 600 тисяч гривень, – розповіла заступник директора департаменту ЖКГ Луцької міськради Надія Коленда. – Ще не маємо великого досвіду в цій сфері, тому нас цікавить багато питань: які проекти подають ОСББ, як вони відбираються для співфінансування, як контролюється використання коштів. Сподіваюся, що рівненський досвід стане нам у пригоді. У Рівному на комуналку виділяється більше коштів з бюджету, ніж у Луцьку. Наприклад, цього року на житловий фонд у нас заплановано лише два мільйони гривень, а в Рівному – втричі більше.

Комунальники з інших міст не лише переймали наш досвід, але й готові були поділитися своїм. Приміром, про систему утримання та експлуатації житла.

– У Чернівцях є чотири приватні компанії, які замінили жеки, – підкреслив Дмитро Сірман. – Вони надають послуги якісніше. Тому ми й надалі будемо розвивати цей напрям. У Рівному ж наразі таких підприємств немає

Ще далі в цьому напрямі пішли в Івано-Франківську.

– Ми ліквідували всі жеки, натомість створили одну компанію, яка управляє житловим фондом, ввели побудинкові тарифи, – зазначив Микола Саєвич. – Знаю, що в Рівному хочуть зробити щось подібне. Тому готові поділитися досвідом, щоб у вас було менше помилок. Завжди корисно, коли хтось розказує про проблемні моменти і підводні камені нової справи.

Ксенія БОЙКО

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.