Бригада рятівників

Март 08 11:44 2012

двічі протягом місяця повертала людей зі стану клінічної смерті до життя

Фото Анатолія ПОХИЛЮКА

Командою рятівників називають у колективі станції швидкої медичної допомоги кардіологічну бригаду в складі лікаря Валерія Кузьмука, фельдшерів Лідії Лінчук, Анатолія Москаленка та їхнього помічника водія Анатолія Маліновського. І та­ке визначення відповідає дійс­ності, бо ці люди досвідчені, високо­кваліфі­ковані медичні працівники.

Валерій Кузьмук працює лікарем тридцять років, а у фельдшерів стаж перевалив за двадцять п’ять. Але найважливіша риса цієї кардіологічної бригади полягає в тому, що працює вона злагоджено, як годинник, рятуючи життя рівнянам.

Менше ніж за місяць нинішнього року цей колектив двічі виводив пацієнтів зі стану клінічної смерті. Під час надання в домашніх умовах допомоги сімдесятирічній хворій Ш. з гострим інфарктом міокарда у жінки настала клінічна смерть. Лікар і фельдшери не розгубилися. Завдяки вчасним і високопрофесійним заходам хвору вивели зі стану клінічної смерті та з позитивною динамікою передали кардіологам центральної міської лікарні.

Невдовзі цій же бригаді вдалося добитися подібного результату й з іншим пацієнтом. Шістдесятирічному хворому Ф., у якого діагностували інфаркт міокарда, вони надали необхідну медичну допомогу теж удома. Але під час транспортування його до центральної міської лікарні в автомобілі швидкої допомоги у хворого сталася клінічна смерть. І знову спрацював високий професіоналізм кардіологічної бригади. Медики не розгубилися. Вони успішно реанімували пацієнта із застосуванням дефібриляції. Хворого з позитивною гемодинамікою з рук у руки передали кардіологічній службі центральної міської лікарні.

Нині обоє хворих виписані з лікарні додому і дякують своїм рятівникам.

– Вивести людину із клінічної смерті, – розповів нашому кореспондентові головний лікар станції швидкої медичної допомоги Валерій Ковальчук, – дуже складно в умовах лікарні, а на колесах карети швидкої – надскладно. Адже навіть транспортування хворого з інфарктом дає негативні наслідки. А коли настає клінічна смерть, то потрібно поспішати без метушні, кожному з членів бригади виважено й кваліфіковано виконувати свої обов’язки.

Ми пишаємося нашими колегами – висококваліфікованими фахівцями, які віддають роботі і пацієнтам частинку свого серця, рятуючи людські серця.

Валентина ПОГОНСЬКА

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.