Без права на житло

Март 08 09:26 2012

можуть опинитися 100 сімей, бо їхню малосімейку в центрі міста продали разом із людьми

До редакції газети «Сім днів» з листом звернувся мешканець гуртожитку, що на вул. Кн. Ольги, 4, Віталій Степанович Вишневський. Чоловік та його сусіди стурбовані долею будинку в якому проживають, і неможливістю приватизувати свої кімнати. Ось що він пише:

«Ми, мешканці сімейного гуртожитку, що у м. Рівне на вул. Кн. Ольги, 4, просимо вашої допомоги у вирішенні нашого питання щодо приватизації житла.

Наш гуртожиток розміщений у центрі міста і є ласим шматком для бізнесменів. Нікого не стримує, що тут мешкає 100 сімей із дітьми упродовж більш як 20 років, що більшість мешканців – соціально незахищені. Ще у 2010 році приватизація цього гуртожитку була визнана Господарським судом Рівненської області недійсною. Але вже знайшовся власник, В. В. Коханевич, який скупив за копійки в акціонерів права на весь майновий комплекс ЗАТ «Опорядбуд» разом із незаконно приватизованим гуртожитком із людьми.

Одному бізнесмену потрібні 100 кімнат, а людям із сім’ями і по одній забагато? І це тим, хто багато років пропрацював у будівельних організаціях, які об’єднував трест «Рівнепромбуд»! На старості можемо розраховувати на поповнення рядів безхатченків. Зараз багато гуртожитків передаються в комунальну власність і люди мають можливість приватизувати кімнати. Ми також цього прагнемо, бо викупити кімнати не можемо через брак коштів.

Хочемо, щоб нас почула влада. Тим паче що наш гуртожиток підлягає передачі в комунальну власність не лише за законом, а й за рішенням сесії міської ради від 10 липня 2009 року.

Якщо нас не почують, ми змушені будемо проводити акції протесту для захисту своїх прав на житло».

Ми попросили прокоментувати описану ситуацію заступника начальника регіонального відділення ФДМУ в Рівненській області Олексія ЛЕВИЦЬКОГО. Ось що він повідомив:

– Спеціалізоване будівельно-монтажне управління «Опорядбуд» було приватизоване влітку 1993 року шляхом викупу товариством покупців, створеним працівниками цього ж підприємства. Серед майна, яке перейшло у їх власність, був і гуртожиток для малосімейних, що на вул. Кн. Ольги, 4 у Рівному. Адже ця будівля була включена в статутний фонд підприємства (це відображено в акті оцінки вартості ЦМК). Тобто на цей час згаданий гуртожиток є власністю ПрАТ «Опорядбуд».

РВ ФДМУ у Рівненській області проводило претензійно-позовну роботу щодо визнання права власності на цей гуртожиток і вилучення його з незаконного володіння ЗАТ «Опорядбуд». Однак ухвалою господарського суду Рівненської області провадження у справі було припинено в лютому 2010 року.

Постановою Верховного Су­ду України у 2010 році встановлено законність включення гуртожитків в період з 1991 по 2004 роки до вартості майна підприємств, яке підлягало приватизації.

Згідно зі ст. 3 Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» усі гуртожитки найперше мають бути передані у власність територіальних громад. А гуртожитки, які були включені до статутних капіталів товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), передаються в комунальну власність «відповідно до державної програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад з урахуванням особливостей цього Закону».

Тому приватизація кімнат у гуртожитку, що на вул. Княгині Ольги, 4 у Рівному, можлива лише після передачі його в комунальну власність м. Рівне за згодою ПрАТ «Опорядбуд».

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.