У Рівному гігантську писанку розписали більш як на половину

Март 06 15:50 2012

Розпис гігантської диво-писанки, яку привезли до Рівного місяць тому, завершили на 65%. Чотирьом художникам, які працюють над створенням унікального мистецького шедевру залишилося домалювати центральну частину пасхального яйця та окремі деталі.

– Це складна і об’ємна робота, але її результати вражають. На Великдень писанка з’явиться в центрі міста. Ми б хотіли розмістити її за кінопалацом Україна між двома довгими клумбами. До того часу побачити її матимуть змогу відвідувачі торгово-розважального центру «Екватор», в якому вона експонуватиметься, – розповіла заступник міського голови Галина Кульчинська. – Вважаю, що точна копія такої писанки повинна залишитися у Рівному і стати ще одним туристичним об’єктом. Втім, для цього нам слід подумати, як убезпечити гігантську писанку від можливих хуліганський дій.

За словами художників, технологія виконання якісного розпису на такому величезному об’єкті непроста. Для полегшення роботи встановили спеціальну просту, але надійну конструкцію, яка дозволяє обертати писанку горизонтально.

– Якби писанка експонувалася у приміщенні, це полегшило б завдання для художників. Але так як вона стоятиме на відкритому повітрі, ми використовували для її розпису спеціальні автомобільні фарби, стійкі до атмосферних впливів. Найскладнішим завданням було нанесення рисунків на таку геометричну форму, адже з формою яйця дуже важко працювати. До того ж обраний проект – геометрично складний. Втім, з цим завданням ми справилися, – розповів про результати роботи директор художньої школи Артур Мартиненко.

Задоволена тим, як просувається проект, й автор розпису писанки художниця Наталія Дребот.
– Хоч ми ще повністю не закінчили розпис, але писанка виходить такою, якою ми її й уявляли. Хоча в процесі роботи відбулися невеличкі зміни, наприклад, додалися два додаткових геометичних елементи, – зазначила пані Наталія.

Нагадаємо, що після Великодніх свят диво-яйце перевезуть до Києва, де воно візьме участь у загальнонаціональному «Параді вишиванок-2012». В столиці пасхальні яйця можна буде побачити на День незалежності – їх провезуть Хрещатиком на возах, а потім виставлять на Співочому полі. Після 24 серпня всі розмальовані писанки передадуть музею під відкритим небом в Пирогово.

Марина ФУРС

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.