Податківці викрили директора будівельної фірми, який працював з конвертаційним центром

Март 05 09:46 2012

Відносно директора будівельної фірми слідчі відділу Управління податкової міліції ДПС у Рівненській області порушили кримінальну справу за ч.3 ст.212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, які призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів в особливо великих розмірах).

Це податківці встановили перевіряючи злочинну фінансову діяльність організаторів міжрегіонального конвертаційного центру, діяльність якого податківці припинили восени 2011 року.
Спритний підприємець діючи умисно, з корисливих мотивів, без справжнього наміру проводити господарські операції, пов’язані з виробництвом та продажем товарів, виконанням робіт та наданням послуг, а також з метою прикриття незаконної діяльності організував придбання кількох фірм. Використовуючи їх реквізити та банківські рахунки, він документально оформляв неіснуючі операції на отримання та продаж товарів та послуг, після чого, дані документи, передавав замовникам для їх відображення в бухгалтерському і податковому обліку, з метою ухилення від сплати податків шляхом незаконного збільшення податкового кредиту і валових витрат.

Так, звинувачений у цьому злочині розпоряджався сумою в понад 20 мільйонів гривень, яку він протягом року отримував ніби то як генпідрядник на будівництві. Необхідно було звести та реконструювати кілька важливих об’єктів у селах, для заготівлі та переробки молока. Податківці встановили, що дане підприємство не виконувало жодних робіт та не поставляло ніяких товарів за отримані кошти, і всі операції відбувалися виключно на папері.

Крім того, відповідно до укладених фіктивних договорів фірма продавала товари, що послужило безпідставному збільшенню суми податкового кредиту з податку на додану вартість. Звісно ж, жодних поставок продукції не здійснювалося, а у податковій звітності дані операції не відображалися, і необхідні податки з вказаної операції до бюджету не були сплачені.

Таким чином, шляхом документального оформлення фіктивних документів по взаєморозрахунках із замовником «генпідрядник» сприяв незаконному формуванню податкового кредиту з ПДВ у сумі майже чотири мільйони гривень. Колеги із слідчого відділу податкової міліції у Хмельницькій області вже порушили кримінальну справу за фактом умисного ухилення від сплати податків підприємством-замовником.

Директор підприємства-підрядника відповідатиме перед законом за пособництво в умисному ухиленні від сплати податків замовника.

Таке правопорушення карається штрафом від п’ятнадцяти тисяч до двадцяти п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.
Відшкодування збитків, завданих державі, здійснюватиметься за рахунок накладення арешту на майно осіб, що вчинили злочин.

Про це повідомив прес-офіцер УПМ ДПС у Рівненській області Олександр Мрозович.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.