Тато в декреті

Март 01 08:38 2012

Моя дружинра має роботу, а я безробітний. Тому нам було б вигідно, щоб вона вийшла на роботу, а я пішов у декрет. Чи можна так зробити?

Віктор С.

Ми запитали про це юриста РОГПО «Правозахист» Леоніда ВОЛОШИНА. Ось що він розповів:

– Згідно зі статтею 18 Закону України «Про відпустки» після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Ця відпустка може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, чи одним із прийомних батьків.

При цьому на чоловіка поширюються ті ж права та пільги, які отримує в цьому разі жінка, включаючи безперервність стажу і збереження за ним робочого місця.

Відпустка для догляду за дитиною надається цим особам за їхньою заявою і оформляється наказом (розпорядженням) власника підприємства або уповноваженого ним органу. Додатково слід подати довідку з місця роботи матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення терміну цієї відпустки, та довідку з управління праці та соціального захисту населення за місцем її реєстрації про те, що виплату допомоги по догляду за дитиною їй припинено (із зазначенням дати).

Ви маєте можливість отримати юридичну консультацію за адресою: 33028, м. Рівне, вул. Чорновола, 10, тел. 22-20-04.

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.