Тарифи на воду зросли, але це не врятує облводоканал

Март 01 09:36 2012

Від сьогодні стали чинними нові тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення. Тарифи підвищено згідно з постановою Національної комісії, що проводить державне регулювання у сфері комунальних послуг. Комісія відкоригувала тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення лише за однією складовою – ціни на електроенергію.

Як повідомила начальник служби з питань правового забезпечення і зовнішніх зв’язків РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» Тетяна Якубович, з 1 березня рівняни платитимуть за кубічний метр водопостачання (з ПДВ) 2,652 гривні, а за водовідведення – 2,28 гривні. Загальний тариф ­становить 4,932 гривні, тобто порівняно з попереднім він зріс на 7 відсотків, або на  32 копійки. Що це дасть для підприємства?

– Цей тариф, – зазначила Тетяна Якубович, – неповний. Він покриє лише частину витрат підприємства на електроенергію, ціна на яку протягом 2011 року змінювалася вісім разів. Тарифи ж на послуги водопостачання та водовідведення, які ми надаємо, мінялися лише раз: у лютому – для населення і в жовтні  – для інших споживачів. Вартість електроенергії торік у грудні проти січня зросла на 21,6 відсотка. Внаслідок цього додаткові витрати на електро­енергію для підприємства становлять близько 500 тисяч гривень у місяць. У той же час нинішнє зростання тарифів збільшить доходи підприємства лише на 210 тисяч гривень. Тобто борги за електроенергію покрити буде нічим. Нинішнє зростання тарифів фінансовий стан підприємства не врятує.

До уваги споживачів. Для проведення розрахун­ків за діючими тарифами за лютий споживачі повинні були зафіксувати показники лічильників і до 29 лютого повідомити їх за телефо­нами 43-43-40, 64-31-31­­­, 64-31-30, а оплату провести до 20 березня. У березні послуги з водопостачання вже рахуватимемо за новими тарифами.

Валентина ПОГОНСЬКА

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.