Стабільність – запорука плідної роботи

Март 01 09:27 2012

Чим живе наше місто, які проблеми турбують його мешканців найбільше, як їх вирішувати і яким буде обласний центр завтра – все це, власне, і є змістом щоденної роботи депутатського корпусу Рівненської міської ради і, зокрема, членів депутатської фракції Партії регіонів. До її складу в нинішньому скликанні входить шість депутатів. Незмінним керівником фракції Партії регіонів у Рівнераді з 2006 року є неординарний талановитий молодий політик, заступник голови Рівненської ОДА, заступник голови обласної організації Партії регіонів, а віднедавна – голова Рівненської міської партійної організації ПР Олексій Губанов. Отже, сьогодні саме він розповідає читачам тижневика «Сім днів» про роботу фракції регіоналів у Рівнераді.

– Олексію Володимировичу, як ви оцінюєте роботу очолюваної вами фракції за цей період?

– Оцінювати не буду, адже справжню оцінку нашій роботі дадуть наші виборці. Але можу сказати впевнено: ціную. Ціную нашу злагоджену ­команду, ціную унікальний досвід усіх членів нашої фракції і кожного окремо. Тому що, на моє глибоке переконання, ефективність та продуктивність діяльності депутатської фракції визначається не кількістю зроблених на сесіях політичних заяв чи поданих до різних інстанцій депутатських запитів. Продуктивність діяльності визначається переліком конкретних справ. Крім того, фракція Партії регіонів у Рівненській міській раді вирізняється
з-поміж інших насамперед своєю стабільністю. Відтак, має неабиякий авторитет серед колег-депутатів. Уже друге скликання поспіль кістяк фракції залишається в одному й тому ж персональному складі. Жодних виходів із фракції чи переходів до інших фракцій за весь цей час не було.

– Гаразд, тоді, мабуть, ви як керівник фракції, з огляду на вищесказане, викликаєте заздрість у своїх колег, адже, напевне, вони переконані, що вам легко працювати на цій позиції?

– Не беруся всерйоз висловлювати такі припущення. Але якщо така думка дійсно існує, то можу запевнити, що тому, хто працює, хто щось робить, хто намагається щось змінювати і створювати умови для руху вперед, легко не буває. Про себе і про своїх колег по фракції можу впевнено сказати, що ми налаштовані на рух до змін на краще. Адже наше життя змінюється рівно настільки, наскільки ми самі здатні його змінити. І вектор цих змін – у кращий чи в гірший бік – теж залежить від нас самих. Легко лише тому, хто взагалі нікуди не рухається або пливе за течією.

– Якими критеріями і принципами керується у своїй роботі фракція Партії регіонів?

– Принципова позиція фракції Партії регіонів у Рівнераді – ми фракція, яка входить до складу більшості. Отже, всі життєво важливі питання, які розглядалися в раді, та стратегічно важливі для міста рішення було прийнято за безпосередньої участі фракції Партії регіонів. Треба зауважити, що більшість у міській раді не є настільки переконливою, як, скажімо, в обласній раді. Відтак, через неявку депутатів із різних причин на сесійне засідання розподіл сил може істотно змінюватися, і для прийняття стратегічно важливого рішення часом може не вистачати яких-небудь одного-двох голосів. Тому стабільність нашої фракції є запорукою конструктивної і плідної роботи.

Взагалі головний пріоритет Партії регіонів – це ста­більність в Україні і добробут її громадян. Отже, ми послі­довні в цьому питанні, і наша стабільність на рівні фракції спрямована на досягнення конкретної мети – зростання добробуту рівнян.

– На шляху до цієї мети які здобутки вже має фракція Партії регіонів?

– Одним із серйозних здобутків вважаю той факт, що член нашої фракції Мирослав Берташ, який у попередньому скликанні працював заступником голови земельної комісії, в цьому скликанні її очолив. Відтак, вдалося навести лад у цьому питанні. Адже головним пріоритетом у діяльності нашої фракції є стратегічний підхід до розвитку міста, як повно­цінного центру регіону. А загалом наша робота ведеться в напрямку, щоб зробити Рівне діловим і туристичним центром Великої Волині, а також центром сучасних освітніх технологій для всієї України. Хтось може сказати, що це надто амбітні плани, але ми переконані, що Рівне має величезний потенціал і наше завдання – докласти максимум зусиль, аби реалізувати його повною мірою.

– Але ж окрім потенціалу, який, безумовно, потрібно намагатися реалізувати, у міста є і нагальні проблеми, які потрібно вирішувати…

– Так, безперечно. І проблеми є, і вирішувати їх потрібно. Триває процес реформування житлово-комунального господарства. Сьогодні в місті ре­організовано два ЖКП. Але ще до моменту запропонованих централізовано реформ у цій галузі наша фракція підтри­мала ініціативу міського голови зі створення об’єднань спів­власників багатоповерхових ­будинків (ОСББ). Їх створення на противагу монополії жеків – це, безперечно, прогресивний крок.

Будь-які зміни, будь-які реформи і реорганізації викликають цілком зрозумілий спротив на перших порах. Такі кроки непопулярні, але вони цілком виправдані в перспективі. Головна проблема, на мій погляд, лежить навіть не в площині недостатньої ефективності роботи якоїсь галузі (житлово-комунальної в даному разі), а в площині людської психології.

Склався стереотип, що хтось має переживати за труби і дахи, які протікають, за ліфт, який не працює, за поламані гойдалки і сміття на подвір’ї. Хтось має відремонтувати, хтось має полагодити, хтось має прибрати і так далі. Однак у першу чергу про власний комфорт і налагоджений побут мають турбуватися самі мешканці. Адже вода тече з дірявих труб у їхній підвал, капає з дірявого даху їм на голову, і сміття смердить у них під носом.

Отже, це ті життєво важливі речі для мешканців, які вони самі повинні контролювати і утримувати в порядку. Адже слюсар із жеку прийде тоді, коли вода вже розмила фундамент і стіни будинку дали тріщини, бо в нього таких будинків далеко не один, а зарплату він отримає незалежно від того, наскільки якісно виконано його роботу. Тому, як кажуть, спасіння потопаючих – справа рук самих потопаючих. Але для того, аби ніхто не потонув, потрібно створити всі необхідні умови і підняти рівень свідомості самих городян. Тобто кожен рівнянин повинен чітко усвідомити особисту відповідальність за власний комфорт. Тому всі проблеми, які існують, ми повинні вирішувати спільно і однаково відповідально.

– Дякую за розмову.

Розпитувала Алла ІВОЙЛОВА

Наша довідка: 18 лютого цього року відбулася звітно-виборна конференція Рівненської міської орга­нізації Партії регіонів, одностайним рішенням якої Олексія Губанова було обрано головою міської партійної організації. Рівненська міська парторганізація є найчисленнішою в області. На обліку в міській організації Партії регіонів перебуває 4761 член партії. Протягом останніх чотирьох років лави Рівненської міської пар­тійної організації поповнили 1 165 чоловік. За цей час було створено та легалізовано 90 первинних партійних осередків зі 110 нині діючих.

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

1 Comment

  1. Март 02, 22:49 #1 інститут культури_1997

    4761 член…. А чи не забагато? Приписками займаємося панове. Памятаєте семінари з основ маркетингу, де казали казати правду — і люди вам повірять

    Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.