Сказ: небезпека ходить поряд

Март 01 07:58 2012

Епідемічна ситуація зі сказу в Україні в останні роки різко погіршилась. Це пов’язано з епізоотією (широке вибухоподібне розповсюдження інфекційної хвороби тварин) сказу серед диких тварин та різким ускладненням ситуації серед домашніх і бродячих тварин. Нестійка ситуація із захворюванням й у нашій області (сказ серед людей не реєструється більш як 40 років), але епізоотична ситуація неблагополучна.

Сказ – це інфекційне за­хворювання, що згідно з даними ВООЗ входить у п’я­тірку найбільш небезпечних хвороб, спільних для людини і тварини, в тому числі й в Україні. Це пов’язано з тим, що лікування від цього захворювання немає. Воно завжди закінчується летально (причому людина помирає протягом 4-5 днів у важких муках), якщо своєчасно не провести антирабічні щеплення, поставивши бар’єр вірусу.

– Минулого року в Рівному за антирабічною допомогою звернулось 562 потерпілих від укусів тварин, з них 106 дітей до 14 років. Антирабічне лікування призначили 50 потерпілим, у тому числі семеро з них отримали комбінований курс щеплень, – розповідає за­відувач епідвідділу місь­кої СЕС Ярослав Колобов.

Основне джерело сказу в природі – дикі тварини, переважно лисиці. Але найбільшу загрозу становлять усе-таки домашні. Найчас­тіше причиною смерті людей є саме коти і собаки, адже вони контактують з лисицями в місцях полювання на мишоподібних гризунів.

– Ризик захворіти й померти від цього захворювання існує постійно. Люди після укусів котів та собак, як правило, не зверталися своєчасно за медичною допомогою. Їх госпіталізують уже на тлі клінічних проявів сказу, коли врятувати життя неможливо. Відтак, варто пам’ятати, що основний запобіжний захід – своєчасні профілактичні щепленння проти сказу! – наголошує Ярослав Колобов.

Марина ФУРС

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.